Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Oppo Ekranda Parmak İzi Tarayıcısı Patentini Aldı

Oppo Ekranda Parmak İzi Tarayıcısı Patentini Aldı

Oppo ekranda parmak izi tarayıcısının patentini alan üçüncü şirket oldu...

-

Ekranda parmak izi tarayıcısına sahip olan ilk telefonlar X20 Plus UD ve ardından Huawei Mate RS Porsche Design modeli olmuştu. Oppo‘nun Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi’nden (SIPO) bu teknoloji için bir patent aldıktan sonra bir an önce üretime başlaması bekleniyor.

Belgelere göre tarayıcıyı sadece cihazın kilidini açmak için değil, aynı zamanda ödemeleri yetkilendirmek için de kullanılabileceğini gösteren birçok hakkı şirket aldı.

Patent görüntüleri parmak izinizi girme sırasını ve gerçek parmağın hangi bölümlerinin tanınacağını gösteriyor. Ekran açıkken de kullanılabilen bu teknoloji Synaptics‘in geliştirdiği şeyden farklı. Bir OLED panelin altında ışık yayan bir sensör var ve ardından parmak izi okunuyor.Oppo Ekranda Parmak İzi Tarayıcısı Patentini AldıOppo, ekranda parmak izi tarayıcısı teknolojisiyle Find 9 modelini tanıtacağı söylendi. Ancak cihazdan vazgeçildi. Şirket amiral gemisi olarak 2018’in ilk yarısında Oppo R15‘i piyasaya sürdüğü için, muhtemelen Ekim ayında gelmesi gereken Oppo R15s ile bu teknolojiyi  göreceğiz.

Kaynakgsmarena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here