Oppo R7 ortaya çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo’nun yeni modeli olan R7, Tenaa’da sertifikalandı. 6.3 mm inceliği ile oldukça ince olacak Oppo R7, 139 gram olan normal bir ağırlığa sahiptir. 5 inç büyüklüğünde ki ekranı Full HD olup, OLED ekran olma özelliği göstermektedir. Akıllı telefon sektöründe 13 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera ile yerini alan başarılı cihaz Oppo R7, Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi ile birlikte gelmektedir.

İşlemcisi 1.7 GHz hızında çalışmakta olan 8 çekirdekli bir işlemci olarak MediaTek’in MT6795 modelinin bulunduğu tahminler arasında yer almaktadır. RAM kapasitesi 3 GB olan Oppo R7, 16 GB dahili depolama alanına sahiptir. Bu depolama alanının tamamı elbette ki kullanıcıya ayrılmamıştır. Cihazın microSD kart desteği sunup sunmadığı ise bilinmeyenler arasında yer almaktadır.

Oppo R7 hakkında bilinen bilgiler şuan için bu kadar olup; cihaz önümüzde ki haftalarda tanıtılacaktır. Çinli dev üretici olan Oppo’nun bu modeli ile akıllı telefon piyasasına nasıl bir etki yapacağı merak edilirken; özellikler itibari ile oldukça iddialı bir cihaz olduğunu belirtmeliyiz. Eğer uygun fiyattan satışa çıkarsa akıllı telefon piyasasının ilgi gören cihazlarından bir tanesi olacağını söylemek hiç de zor değildir. Oppo, R7 modeli hakkında tanıtımda tüm bilgileri aktaracak olup; cihazın hangi ülkelerde satışa çıkacağı konusunda bir bilgi bulunmamaktadır. Cihazın tanıtımı önümüzde ki haftalar içinde merakla beklenmektedir. Kullanıcılardan nasıl bir tepki alacağını da tanıtım sonrasında daha net göreceğiz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.