Ana SayfaAkıllı TelefonOppo Reno 10x, Aslında 10x Optik Zoom'a Sahip Değil!

Oppo Reno 10x, Aslında 10x Optik Zoom’a Sahip Değil!

-

Oppo Reno açılış etkinliğinin heyecanı giderek azaldıktan sonra, birçok teknik sorunun ortaya atıldığı Oppo ile Soru-Cevap etkinliğine katılmaya davet edildik.

Bu konuşmadan çıkan şaşırtıcı bir sonuç, Oppo Reno‘nun üç kamerasının odak uzunluğunun sırasıyla 16 mm – 26 mm – 130 mm arasında olmasıydı.

Şimdi bu sayılara dikkatlice bakın. Hangi şekilde bakarsanız bakın, burada gerçek 10x zoom faktörü yok. Oppo,10x hibrit yakınlaştırmadan çok fazla bahsetti ama bu kadarla kaldı.

Bu yüzden sundukları kamera teknolojisini anlamaya çalışırken, kamera vizörünün yalnızca 6x ve 10x zoom için geçiş yapmasıyla kafamız karışmıştı.

Bkz: Oppo Reno 10x Zoom İncelemesi | Yakınlaştırma Özelliğini P30 Pro ile Karşılaştırdık

6x zoom fotoğrafları, 160 mm odak uzaklığı gösterdi. Bu 6x modunun hibrit zoom olduğunu gösterecek hiçbir şey yoktu ve bunu periskop lensinin gerçek odak uzaklığı olarak aldık.

Gerçekte, odak uzaklığı sadece 130mm‘dir. Bu, telefondaki optik zoom faktörünü basitçe 5x olduğunu gösterir. Yalnızca kamera vizöründe o yakınlaştırma seviyesine geçmek için doğrudan bir geçiş yoktur. Bunun yerine 6x hibrit zoom veya 10x hibrit zoom yer alır.

Açıklama için Oppo‘ya döndük ve aldığımız yorum bu 6x hibrit zumun iyi bir kalite sunduğudur. Bununla birlikte, kameradaki ilk elden deneyimimiz, Oppo Reno’nın periskop kamerasının Huawei P30 Pro 5x zoom kamerası ile aynı olmadığını gösteriyor.

Ve bütün bunlar rekabeti sadece sayılarla aşmak için kötü tasarlanmış bir pazarlama hareketi gibi gözükse de, telefon tüketicilerin eline geçtiğinde Oppo için geri tepmeyeceğini umuyoruz. Elbette, bundan daha önce biraz zaman var. Oppo Reno 10x zoom Haziran ayından önce çıkmayacak. Bu nedenle 6x geçişi 5x ile değiştirerek işleri düzeltmek için hala zaman var.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakGsm Arena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here