Ana Sayfa Akıllı Telefon Oppo Reno Dayanıklılık Testi Ortaya Çıktı

Oppo Reno Dayanıklılık Testi Ortaya Çıktı

Oppo Reno dayanıklılık testi yayınlandı. Oppo Reno dayanıklılık testinde nasıl bir sonuç elde edildi? Telefonlar ne kadar dayanıklı modeller? İşte söz konusu dayanıklılık testi.

-

Farklı yapısıyla dikkat çeken akıllı telefonlara sürekli yenileri eklenmeye devam ediyor. Son dönemde en farklı akıllı telefon modelleri pop-up kameralı akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkıyor. Açılır kapanır kamera sisteminin kullanıldığı akıllı telefonlarından birisi de Oppo Reno modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Bu alanda en iddialı akıllı telefonlardan biri olan Oppo Reno için son olarak dayanıklılık testi yayınlandı. Yeni akıllı telefonlar için yayınlanan dayanıklılık testinin önemi büyük. Öyle ki bu testle beraber söz konusu akıllı telefonların kamera sisteminin ne kadar dayanıklı olduğu karşımıza çıkıyor.

Oppo Reno Dayanıklılık Testi Sonuçları

JerryRigEverything tarafından yayınlanan yeni bir dayanıklılık testine konu olan Oppo Reno, ne kadar başarılı bir yapı sunduğunu göstermiş oldu. Her zaman olduğu gibi telefonun ekran dayanıklılık değerinin 5.seviyeye kadar koruma sunduğu görülüyor.

5.seviyeye kadar ekranın çizilmediğini görüyoruz. Fakat bir seviye üste çıkıldığı zaman ise söz konusu akıllı telefonların ekranlarında çizilmenin meydana geldiği görülmekte.

Net bir şekilde telefonların 6.seviyeye kadar çizilmeye dayandığını fakat bu seviyede dayanıklılıktan söz etmek mümkün değil. Zaten piyasada yer alan birçok akıllı telefon modelinde de aynı durum söz konusu. 5.seviyeye kadar koruma sunulmasının artık standart bir değer olduğunu belirtelim.

Yeni akıllı telefonların kameralarının ise çizilmelere karşı tamamen koruma sunduğunu da ekleyelim. Telefonların kameralarının çizilmeye karşı koruması bulunuyor. Ekran kısmında ise ateşe karşı dayanıklı bir akıllı telefon sunulduğunu söylemek yanlış olur. Yine ekran kısmında da ateşle karşı karşıya kalındığı zaman telefonun kalıcı bir hasar aldığı görülüyor.

Kamera kısmında da başarılı bir dayanıklılık performansı sunan Oppo Reno akıllı telefonlarının kasa malzemesinin ise çizilmelere karşı dirençli olmadığını belirtelim. Benzer modellerde olduğu gibi kasa kısmında metal teması sonrasında çizilmeler ve soyulmalar meydana geliyor.

Yeni akıllı telefonlar için genel olarak dayanıklılık testi sonuçları bu şekilde. Testi siz de izlemek isterseniz, yazımıza bunun için bir de video ekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iphone 12 – Parmak İzi Sensörü Daha Güvenli!

Önümüzdeki haftalarda, Cupertino şirketi, ekrana entegre Touch ID'li bir iPhone'un geliştirilmesini tartışmak üzere Tayvanlı firma GIS ile bir toplantı yapmayı planlıyor. Ve...

Oppo Da Yeni Yonga Sistemini Benimsedi!

Geçtiğimiz gün, Qualcomm Amerika Birleşik Devletleri'nde iki yeni nesil yonga sistemi olan Snapdragon 865 ve Snapdragon 765G'yi piyasaya sürdü. Çinli akıllı telefon...

Meizu 17, Meizu’nun İlk Snapdragon 865 Yonga Sistemli Telefonu Olacak!

Yeni Qualcomm amiral gemisi yonga sisteminin resmi açılışından sonra her telefon üreticisi yeni yonga sistemini baz alan cihazlar üretmeye çalışıyor gibi. Xiaomi...

Vivo X30 Kamera Özellikleri

Yaklaşan Vivo X30, Çinli şirket tarafından birkaç kez değiştirilmişti. Akıllı telefonun ana satış noktalarından duyrulduğu üzere, cihazın üst seviye kamera donanımının yanı...

Samsung Galaxy A91 Tasarım Detayları Sızdırıldı!

Birkaç gün önce, Samsung’un Vietnam bölümünün Youtube kanalı, yeni Galaxy A serisinin 12 Aralık’ta açıklanacağını doğruladı. Bununla birlikte, videoda herhangi bir isim...