Ana Sayfa Akıllı Telefon Oppo'nun Stylus Destekli Yeni Akıllı Telefonu!

Oppo’nun Stylus Destekli Yeni Akıllı Telefonu!

Oppo'dan kalemli akıllı telefon severlere müthiş haber...

-

Hollandalı teknoloji yayını LetsGoDigital kısa süre önce stylus donanımlı bir Oppo telefona işaret eden bir patent keşfetti. Patent, Çinli telefon üreticisinin yakında stylus telefon bandwagonuna atlayabileceğini ve kullanıcıların yeni telefonuyla bir stylus kalem kullanarak arama yapma gibi birden fazla görevi gerçekleştirebileceğini ileri sürüyor.

İlk bakışta, patentte görülen akıllı telefon, radikal olarak elden geçirilmiş bir tasarım öğesini benimsemiş gibi görünmüyor. Normalde standart bir amiral gemisi ile ilişkilendirdiğimiz bir form faktörünü benimsemiş gibi görünse de, daha yakından bakıldığında, gözle görülenden daha fazlası var.

Kalem, bir mikrofonun yanı sıra bir alıcıya sahiptir. Bunun yanı sıra, dış kenarlara yerleştirilmiş, aramalar sırasında ses düğmesi işlevi gören çok işlevli düğmeler var. En modern prob uçları genellikle süperkapasitör ile donatılmıştır; bununla birlikte, bu Oppo kalemi bir batarya içerir, yani Bluetooth özellikli ekran kalemi olarak kullanıldığında veya arama yaparken daha uzun süre dayanır.

Oppo Stylus’un Diğer Benzersiz Özellikleri


Arama yapma yeteneğinin yanı sıra, genel olarak Oppo ekran kaleminin tasarımı benzersizdir. Resimde de görülebileceği gibi, şirket kalemi ekranın ayrı bir parçası olarak tutmak için hiçbir taş bırakmadı.

Motorola, LG ve Samsung gibi önde gelen akıllı telefon üreticileri tasarımlarında dijital kalem kullanırken, bu şirketler normalde uygun boyutlu bir soket aracılığıyla cihazın kendi içinde barındırıyor. Tabletlerde; ancak prob ucu genellikle çerçeveye veya arka panele mıknatıslar kullanılarak tutturulur. Örneğin, Samsung Galaxy Tab S6 bu daha yaygın tasarımı benimser.

Patent, Oppo’nun kalemi başka bir cihaz gibi ele alarak tasarım konseptinden saptığını ileri sürüyor. Buna rağmen, ekran kalemi akıllı telefonun önemli bir parçasıdır. Ultra ince çerçevelere sahip olan patentli cihaz, modern akıllı telefon tasarımından ilham alıyor gibi görünüyor. Çerçevesiz tasarım, sol, sağ yan kenarlara ve tabana da uzatıldı.

Ayrıca patent, üstte normalden daha büyük bir çerçeve gösterir. Bunun nedeni, ekran kalemi telefona takıldığında, yine de cihazın alıcısı olarak işlev görmesidir. Takıldığında üst çerçevenin bir parçası haline gelir.

Stylus çıkarıldığında, üst çerçevenin sadece küçük bir kısmını görüyoruz. Bu kısım, sensörlerin yanı sıra öne monte edilmiş kamerayı da barındırıyor. Bu mimari, prob ucuna tekinsiz bir görünüm vermesine rağmen, işlevleri etkilenmez.

Modülü takmak tersine dönen bir görev gibi görünmüyor, çünkü modülü takmak için tek yapmanız gereken kalem ucunu kamera modülünde bulunan yuvaya kaydırmak. Kalemin kalan kısmı daha sonra şarj amacıyla manyetik pimlerle tutturulmuş gibi görünür. Takıldığında, ekran kalemi düğmeleri dışa bakar. Stilus telefona takıldığında ayarlanabilir zil sesi seviyesi iki katına çıkar.

Yakında Gelmesi Muhtemel Nihai Bir Tasarım
Patent, neredeyse tamamlanmış olarak tanımlanabilen bir akıllı telefonu sergiliyor, bu da nadiren patentlerle ilgili. Burada, Oppo’nun yukarıda bahsedilen kalemi test etmek için koymuş olduğunu belirtmek gerekir. Şirketin araştırmacılarının bulgularına kısaca değinilmektedir.

Bununla birlikte, Oppo’nun şu anda MWC 2020’nin 24 Şubat’ta başlamasından önce gerçekleşmesi beklenen Find X2‘nin piyasaya sürülmesi ile cihazın yakında olması bekleniyor.

Bul X2 birden fazla sızıntıya maruz kalsa da, bunların hiçbiri arama yaparken kullanışlı olabilecek bir çıkarılabilir kalemle öne çıkacağını öne sürmüyor. Oppo’nun, bu ayın sonunda sözde stylus donanımlı telefon hakkında daha fazla ayrıntı açıklayıp açıklamadığı görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi Honor Telefonlar 2020

Honor telefonlar, yavaş yavaş piyasadaki akıllı telefonlara rakip olmaya başladı. Huawei’nin alt markası olarak ortaya çıkan marka, şu sıralar Huawei kadar ilgi görüyor. Ülkemizde...

Tesla Cybertruck 500 Binin Üzerinde Ön Siparişe Ulaştı

Tasarımı ile bütün dünyanın dikkatini çeken Tesla Cybertruck henüz satışa çıkmasa da şimdiden büyük bir başarı yakaladı. Bazı kesimler tarafından kullanışsız abartılı olarak gösterilen...

Huawei, Oppo, Samsung ve Apple’dan Yepyeni Plan!

Xiaomi, Huawei, Samsung, Oppo ve Apple GaN teknolojisi için kollarını sıvadı. Xiaomi GaN çözümlerinin tedarikçisi olan Xiaomi, “bu yıl birçok üreticinin...

Sony Xperia L4 Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Sony, Xperia 1'i kesilmiş çerçeveler ve daha büyük bir ekranın yanı sıra 21: 9 en boy oranıyla piyasaya sürdüğünde, geçtiğimiz yıl Xperia...

Emperion Nebulus – Windows 10’u Destekleyen Akıllı Telefon!

Android ve iOS platformunun baskınlığı, Microsoft'un platformlar arası entegrasyon girişimi için zor bir iş olduğunu kanıtladı ve işletim sistemini taşıyan akıllı telefonlar...