Ösym engeli
Ösymden Twitter Engeli

Sosyal medyada kşi profillerinin yanı sıra özel ve devlet kurumlarının da hesapları bulunuyor. Bu sayede binlerce kullanıcıya daha kolay hitap etme olanaklarına kavuşmuş, paylaştığı bilgilerin daha kısa bir sürede kullanıcıya ulaşmasını sağlıyor.

ÖSYM, Twitter’da Engel Şovu Yaptı

Son olarak sosyal medyadaki karşılıklı diyaloglar binlerce kişinin engellenmesine yol açtı. Bu sayede kullanıcıların yoğun tepkisine maruz kalan bu kurumun adı ÖSYM. Türkiye’deki tüm sınavları düzenleyerek, hayatımızın en önemli noktalarında yer edinen ve bu kulvardaki yarışın düzenleyicisi olan ÖSYM; zaman zaman hepimizin zihinlerinde yer etmiştir. Özellikle bu sene açıklamadığı sınav sorularıyla olumsuz tepkiler alan bu kurum, son olarak binlerce Twitter kullanıcısını engelleyerek, sosyal medyadaki erişme imkanını daralttı.

ÖSYM‘nin neden bu şekilde davrandığı ise apaçık ortada görünüyor. Sınav sorularını açıklaması ve son bir kaç yıldır gündemde olan kopya skandalları yüzünden ağır hakaretlere ve zaman zaman küfüre maruz kalan bu kurum, son olarak bu şekilde davranmaya mecbur bırakılmış. Kalıcı çözüm niteliğindeki bu engelleme taktiği ile hakaretler ve ağır eleştiriler son bulmayacağa benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here