Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Oyunlarda yer alan büyük tehlike: İslam Karşıtlığı

Oyunlarda yer alan büyük tehlike: İslam Karşıtlığı

-

Günlük hayatımızda oldukça fazla oynadığımız bazı oyunlarda İslam karşıtlığı ortaya çıktı. Bu oyunların isimlerini sizler için bir araya getirdik.

Oyunlar genel anlamda kullanıcıların eğlenmesi adına kurulmuş olmasına rağmen bazı yapımcılar ve geliştiriciler bu yollar ile subliminal mesajlar göndermek için oyun içerisinde bir çok farklı yere yerleştirmiş olduğu mesajlar fark edildi. Genellik fark edilmeyen bu mesajlar bilinç altında yer alıyor.

İslam Karşıtlığı Oyunların Listesi

GUITAR HERO-3: Konser havası içeren oyun, oyun severlere sahnede müzik aleti çaldırarak eğlence sunuyor. Oldukça fazla oynana bu oyun sahne üzerinde sıçrayışlar ile Arapça ‘ALLAH’ ibaresinin üzerinde dans ettirmektedir.

DEVIL MAY CRY 3 / DANTE’S AWAKENING: Tüm dünyada ünlü olan Third Person’un 3. nesli oyunun da ise Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin kapısını şeytan kulesine girişte sembol olarak kullanıyor.

RESIDENT EVIL: Milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu oyun ise Hz. Muhammed’in mezarının kapısı, düşmanların ordular ile geldiği kötülüklerin kaos ortamı olarak ifade ediliyor. Mescid-i Nebevei’nin kapısının üzerinde ise İllümünati sembolü yerleştirilmiş ve oyunun kütüphanesinde ise tüm kitaplar rafta ve Kur’an-ı Kerim yerde gösterilmiş.

CALL OF DUTY: Bir çok serisi olan bu oyun klozetinin üstünde hadis-i şerif ile bir çerçeve asılı olduğu öğrenildi. Şikayetlerin üzerine oyun yapımcısı değiştirerek siyah bir çerçeve koydu.

HITMAN: DNS’sı ile oynanmış olan bir asker oyuncunun oyununda ise İslam’ı aşağılayan görseller mevcut.

COUNTER STRIKE: Tüm dünyada asker ve terörist çatışması oyunu olarak oynanan oyunda Arapça ‘ALLAH’ ibaresinin üzerinde dans ettirmektedir. Oldukça fazla gelen tepki üzerine oyun yapımcıları ses efektlerini kaldırdı.

SERIOUS SAM: Canavarlardan korunma oyunu olan oyun içerisinde yaratıklar, Hz. Ali’nin kabrinden türemektedir. Bu  sebeple ağır silahlar ile Hz.Ali’nin kabrine saldırı içeren oyun tepki aldı.

CLIVE BARKERS UNDYING: Oyunda ilerleyen bölümlerde ana karakter şeytanın saldırısına uğruyor. Şeytan, sabit konumda ve  bu saldırıları yapılırken ayetlerden birinin üzerinde durmaktadır. Böylece tepkiler artmış durumda.

ZACK & WIKI: Oyunda kötülük sembolü düşmanlar ölürken ‘Allahu Ekber’ sesi çıkarıyor. Oldukça kötü bir durum olan oyun tepki çekti.

AYO DANCE: Oyunda Dj 5.000.000 puan kazandığın ödül olarak Kuran-ı Kerim’in üzerinde şarkı söyleyip dans ediyor. Böyle İslam mesajları bilinç altınıza girmekte.

MUSLIM MASSACRE: Oyun çarşaflı kadınlar ve sakallı adamları öldürme üzerine gelen bir oyun. Oyunun sonlarına doğru Hz. Muhammed’in öldürülmesi isteniyor.

BOMB GAZZE: Gazze’yi bombalayıp, çarşaflı kadınları ve cübbeli erkekleri öldürme üzerine gelen bir oyundur.

MINARETT ATTACK: Bu oyunda oyuncu ne kadar minare ya da müezzin vurursa o kadar puan almaktadır. Vurulamayan müezzinler, oyunu kaybetmiş olmanın bir getirisi olarak durmadan ezan okumaktadırlar.

PACMAN: Dünyaca ünlü Pacman’in bir versiyonu Müslüman, çarşaflı kadınları toplayarak ilerleme oyunudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here