Microsoft’un Windows 10 için tasarlamış olduğu yeni Paint, önceki sürümlere göre tamamen farklı bir görünüm ve yeni özellikler ile geliyor.

Microsoft, meşhur Paint programını Windows 10 için yeni bir sürüm için geliştiriyor. Windows’un her yeni sürümünde önemli güncellemeler almış olmasına rağmen bu sefer Paint tamamen değişiyor.

paintyeni

WalkinCat isimli Twitter kullanıcısının keşfetmiş olduğu videoda oldukça açık bir şekilde görülen; yeni program, Windows 10 tasarlanmış olduğu görülüyor. Bilindiği gibi sürümerde olan tüm özellikleri yeniden barındıracak Paint, bu yeni güncelleme ile beraber 3 boyutlu nesne desteğine kavuşacaksınız. Microsoft bunla beraber 3D çizimler için bir çok kalem ve fırça seçenekleri de sunacak. Daha güzeli ise tüm bu seçenekleri dokunmatik bir kalem ile beraber gelecek.

paint

Aslında Paint‘in yeni sürümü Windows 10 ile geleceği söylenen ilk haber değil. Çünlü geçen Mart ayında da aynı haberler ve görüntüler gelmişti. Paint henüz alfa sürümünün test aşamasındaymış gibi görünse bile, son gelen video yeni Paint’in çok kısa süre sonra geleceğini hissettirmeyi başardı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here