Ana SayfaİncelemePanasonic Lumix DMC-CM1 inceleme

Panasonic Lumix DMC-CM1 inceleme

-

Panasonic Lumix DMC-CM1 -01

Panasonic Lumix DMC-CM1 geçtiğimiz Eylül ayında duyurulmuştu. Fotoğraf severlerin ilgi göstermesini beklenen Panasonic Lumix DMC-CM1 bir süredir Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülmüş durumda.

Amerika’da devam eden CES 2015 fuarında Amerikalılar için de görücüye çıkartılan akıllı telefon ile ilgili bilgilere ulaşmak için diğer sayfalara bakmaya devam edebilirsiniz.

Tasarım

Panasonic Lumix DMC-CM1 ın görüntüsü aslında aynasız kameralara benzediğini söyleyebiliriz. Genelde gövdesinin şekline ve üretilen malzeme detayları bir akıllı telefon kullanıyor hissini vermekten uzak olduğunu söyleyebiliriz. Büyük bir lense sahip olan Panasonic Lumix DMC-CM1 in kamerası üzerinde birçok ayar yapmaya olanak verdiğini de belirtebiliriz.

Cihaz üretilen malzemelerinden dolayı elinize aldığınız hoş bir hisse kapılmanızı sağlıyor. Ekranın olduğu bölümü cihazın ön kısmı olarak kabul ettiğimizde sağ tarafta 4 adet düğme bulunuyor. Bunlar açma – kapatma, ses, kamera ve deklanşör tuşları.

Panasonic Lumix DMC-CM1 -07

Ekran

Panasonic Lumix DMC-CM1 -03

Lumix CM1 spor bir havaya sahip 4.7 inç ekranı bulunuyor. Ekran 469 ppi ve 1080 x 1920 çözünürlükte. Ekranın görüntü açıları iyi, canlı renkler gözümüze çarparken doğal bir görüntü sunduğunu da belirtebiliriz.

Arayüz

Panasonic Lumix DMC-CM1 anlam veremediğimiz şekilde Android 4.4 KitKat kullanıyor. Açıkçası Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Cihazın özelliğinden olsa gerek fotoğraf tutkunları için arayüz üzerinde birçok kolaylıkların da düşünüldüğünü söyleyebiliriz.

Panasonic Lumix DMC-CM1 -06

İşlemci ve Hafıza

Panasonic Lumix DMC-CM1 donanımsal yönden biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. 4 çekirdekli Snapdragon 801 2,3GHz işlemcinin yanında 2 GB ram bulunuyor. cihazın sabit belleği 16 GB. fotoğraf tutkunları ve video çekme ihtiyacı hissdenler için bu miktarın oldukça zayıf kaldığını belirtebiliriz. bu miktar 128 GB a kadar microSD kartlar ile arttırılabiliyor.

Panasonic Lumix DMC-CM1 -05

Kamera

Şüphesiz cihazın en can alıcı noktası burası. F2.8 – F11.0 değerlerine sahip kamera Lecia imzasını taşıyor. 20 MP MOS sensör bulunan kameranın ISO değeri 100 den 25,600 e kadar çıkmakta. Üstelik Panasonic Lumix DMC-CM1 RAW formatında fotoğraf ve 4K video çekme imkanı da sunmakta.

Panasonic Lumix DMC-CM1 -04

Değerlendirme

Panasonic Lumix DMC-CM1 -02

Sonuç olarak Panasonic Lumix DMC-CM1, kamra haricinde çok büyük beklentileri karşılayabilecek donanımsal özelliklere sahip değil. Açıkçası 32 bit Android  4,4 KitKat kullanılması da bizi cidden şaşırttı.

Lumia 1520 yada Galaxy K Zoom  gibi alternatifleri varken bu cihazın 1.000 dolar civarı olan fiyat etiketi, cihaz hakkında daha temkinli konuşmak zorunda bırakıyor bizi. Bu rakamları değerlendirdiğimizde kompakt bir aynasız makine ile orta sınıf bir akıllı telefon almak mümkün. Veya neredeyse 2 tane  Galaxy K Zoom.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here