Ana SayfaTeknoloji HaberleriPayPal Nakit Karta Ne Oldu?

PayPal Nakit Karta Ne Oldu?

-

PayPal, bir süre önce Nakit Kart programını durduğunu açıklamıştı. Peki, PayPal Nakit Kart neden kaldırıldı?

PayPal Nakit Kart, kullanıcılarına yaş sınırı olmadan internet üzerinden alışveriş yapmalarını sağlayan bir kart programı olarak sahne almıştı. Geçtiğimiz günlerde gelen açıklama ile Nakit Kart programının durdurulduğu açıklandı. Peki bu sistem neden durduruldu?

PayPal Nakit Kart Nedir?

Günümüzde gençler yaş sınırından dolayı kredi kartı sahibi olamıyor. Bunun yanında insanlar sahip olduğu kadarını harcamayı tercih ettikleri için kredi kartlarını tercih etmeyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda PayPal Nakit Kart gibi debit türünden kartlar devreye giriyor.

PayPal Nakit Karta Ne Oldu!

Tüm alışveriş sitelerinde ve fiziksel mağazalarda bu kart sayesinde alışveriş yapabiliyorsunuz. Fakat en önemli farkı, kartın içerisindeki para kadar harcama yapma imkanınız oluyor. Bir nevi nakit alışverişini bu kart üzerinden gerçekleştiriyorsunuz diyebiliriz.

PayPal Nakit Kart, MasterCard kabul edilen her yerde alışveriş yapabilmeyi sağlıyordu.

Nakit Kart Durduruldu!

Geçtiğimiz günlerde TEB ile beraber işbirliğinde ortaya çıkartılan PayPal Nakit Kart programının durdurulduğu açıklandı. Bu noktadan sonra artık yeni kart başvurusu yapamıyorsunuz.

Daha önceden bu karta sahip olan kişiler ve kartında bakiye olan kullanıcılar 31 Temmuz 2016’ya kadar MasterCard geçen her yerde harcama yapabilirler. Bunun dışında bakiyenizi TEB ATM’lerinden nakit olarak da çekebiliyorsunuz.

Eğer PayPal Nakit Kart kullanıcısıysanız ve içerisinde bakiyeniz mevcutsa belirtilen tarihe kadar bakiyenizi kullanmanızı tavsiye ederiz.

PayPal Nakit Karta Ne Oldu!

PayPal Nakit Alternatifleri

Türkiye’de bu şekilde hizmet veren diğer servisler; Paybyme, ininal ve EnPara.

Bu üç servis de diğer kartlar gibi yaş sınırı olmadan internet üzerinden alışveriş yapmanızı sağlıyor. (EnPara’da yaş sınırı mevcut.)

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here