PayPal
PayPal yasadışı yollardan kazanç sağlamakla suçlanıyor.

Sanal ön ödemeli kart hizmeti sunan PayPal, yakın zamanda işlediği suçlar yüzünden yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda kaldı. Birden fazla ülkenin yasaklıları ile çalışarak, onların sanal ortamdaki mali aktarıcısı görevini gören PayPal, silah ticareti yapan kişilerle de çalışma içerisine girdiği için Amerikan hazinesine yüklü bir ceza ödemek zorunda kaldı.

PayPal, Yasadışı İşlere Karıştı

Reuters’in haberine göre sanal alemde online ödeme sistemi özelliğini kullanıcılarına sunan PayPal, işlediği suçlar nedeniyle ciddi bir para cezası ödemekle karşı karşıya kalacak. ABD’ye ödenecek tazminatın son derece büyük bir meblağ ile ifade edilip; 7.7 milyon dolar gibi bir rakamın ortaya çıkacağı söylendi. Bu tazminatın ödenmesinde etkili olan unsur ise; PayPal’ın Amerikan yasalarını görmezden gelmesi olarak değerlendirildi.

eBay Inc. aracılığı ile piyasada tutunan PayPal’ın 2013 yılından beri yaptığı işlemler gözden geçirilmiş ve 486 farklı yasayı çiğnediği belirlenmişti. Amerikan yasalarına göre kanun kaçaklarının ve yasaklı kişilerin hiçbir biçimde ticaret yapılmasına izin verilmiyor. Bu kişiler PayPal aracılığı ile buticaret koşullarını yeniden ellerinde bulundurmayı başarmış.

Bu tür yaptırımlar karşısında gerekli desteği göstermeyerek, 7.7 milyon dolarlık bir para cezasıyla karşılaşan ve ciddi bir ikaz alan PayPal, yakın zamanda eBay tarafından gözden çıkarılacak bir ön ödemli kart hizmeti olarak görülüyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here