Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Paypal Yönetiminden İstifa Haberi Geldi

Paypal Yönetiminden İstifa Haberi Geldi

-

Paypal’ın başkanlığını yürüten David Marcus görevinden ayrılarak Facebook’a katılacağını ve sosyal medya devinin mesajlaşma hamlesini yürüteceğini açıkladı. Bu şaşırtıcı açıklama Marcus ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg arasında gerçekleştirilen görüşmelerden sonra yapıldı.Bir büyük şirket deneyiminin daha kendisi için iyi olup olmadığı konusunda karar vermekte zorlandığını söyleyen Marcus, Mark Zuckerberg’in istekli tavrı ve Facebook’un etki alanının kendisini cezbettiğini dile getirdi.

David Marcus 2012′nin nisan ayından bu yana PayPal’in başkanlığını yürütüyordu. Marcus bundan böyle Facebook’un en önemli birimlerden birinin sorumluluğunu üstlenecek.Marcus’un ödeme teknolojileri konusundaki uzmanlığının Zuckerberg’e mesenger üzerinden para kazandıracakmış gibi duruyor. Ancak bu karar hem bizlere göre hemde bazı yurt dışı haber sitelerine göre planlanmış bir durum olabilir çünkü PayPal firmasında bu mevkilere kadar yükselmiş ve aylık çok iyi para kazanan bir yönetici bulunduğu konumdan henüz belli kazancı ve işleri yürütüp yürütemeceği belli olmayan bir firmaya geçmesi beklenemez.

paypalYurt dışı bazı haber sitelerine göre bu karar bundan aylar öncesinde alınmış çok ince ayrıntılar ve sorunlar giderildikten sonra istifa haberinin yapıldığı konuşuluyor ancak mantıksal şekilde düşünürsek bu söylentilerin doğruluk payıda var. Facebook’ta David Marcus gerçekten önemli mevkilerde olacak eğer işini iyi yürütebilirse daha çok para kazanabileceği hesaplanıyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.