Ana Sayfa İnceleme Piranha 1125 Full HD Kamera Alınır Mı? Özellikleri Neler?

Piranha 1125 Full HD Kamera Alınır Mı? Özellikleri Neler?

Piranha 1125 Full HD aksiyon kamerası için merak edilen soruların cevapları ve Piranha 1125 Full HD kamera özellikleri...

-

Akıllı telefonlar, akıllı saatler ya da tabletler kadar ilgi görmüyor olsa da aksiyon kameralarının, teknoloji dünyasında ayrı bir yeri var. Aksiyon kameraları içerisinde ise sürekli yeni modellerin sunulduğunu görüyoruz. Üstelik artık çok yüksek fiyatlarla aksiyon kameraları almaya gerek kalmıyor. Oldukça uygun fiyatlı serilerde görebiliyoruz. Bu modellerden birisi de Piranha 1125 Full HD kamerası.

Tasarımı ve fiyatıyla dikkat çeken Piranha 1125 Full HD kamera, şu sıralar gündemde olan modellerden bir tanesi. Öyle ki bu modelin çok kısa bir süre sonra A101 üzerinden satışa çıktığını görmek mümkün olacak. Uygun fiyatlı aksiyon kameranın ne gibi özellikler sunduğuna ve tasarımının nasıl olduğuna geçelim.

Piranha 1125 Full HD Tasarımı Nasıl?

Aksiyon kameralarında tek düze bir tasarım söz konusu oluyor. Genelde tek bir geniş lensin bulunduğu ön kısım ve arka kısımda ise mini bir ekranın yer aldığı mini arka kısım olduğunu görüyoruz. Piranha 1125 Full HD bu modellerden bir tanesi.

Ayrıca Bakınız: Realme X Tanıtıldı – Tüm Özellikleri ve Fiyatı

Standart tasarımın dışına pek fazla çıkılmadığını söylemek mümkün olabilir. Kameranın önünde oldukça geniş ve dışa doğru çıkmış bir lens bölümü bulunuyor. Bu bölüm, aksiyon kamerasının tasarımında en çok dikkat çeken bölüm olarak gösterilebilir. Lensin hemen etrafında bir de koruma bandı yer aldığını görüyoruz.

Piranha 1125 Full HD

Bunun dışında arka kısımda ise geniş ekranın dikkat çektiğini görmekteyiz. Genel olarak kameranın ölçülerinin oldukça küçük olduğunu ve bu ekranın da mini bir ekran olduğunu ekleyelim.

Aksiyon kameraları için ideal olan mini tasarımın sunulduğu kameranın hem ön kısımda hem de üst kısımda tuşlarının bulunduğunu ve açma kapama için bu bölümün kullanıldığını da eklemek gerekiyor.

Piranha 1125 Full HD

Piranha 1125 Full HD, tasarımında söz edeceğimiz önemli kısımlardan birisi de kameranın pil alanı. Kameranın hemen altı kısmında mini bir pil alanı bulunuyor. Bu kısmı açarak pili değiştirmeniz mümkün oluyor.

Tabii ki modelin şarjlı bir seri olduğunu ve kablosuz olarak çalıştığını ekleyelim. Pili değiştirebiliyor olmanız da kullanım ömrü açısından önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Bakınız: DJI Osmo Action Tanıtıldı! GoPro Hero 7’nin En Büyük Rakibi

Bu konularda kullanışlı sayabileceğimiz kamera, özel bir de koruma kabıyla beraber geliyor. Kilitli koruma kabının önemi oldukça fazla. Siz kameraya ulaşmak için bu kabı çıkarabilirsiniz ancak bu koruma kabı, adı üzerinde koruma sunuyor.

Piranha 1125 Full HD

Suya karşı dayanıklılık sunulması için bu kabın kullanılması gerekiyor. Koruma kılıfını kullandığınız zaman suya ve düşmelere karşı da net bir koruma sunulmuş oluyor. Bu kısımda kullanıcıların dikkat etmesi gereken tek kısım, koruma kılıfının doğru bir şekilde takılmış olması.

Arada boşlukların kalması durumunda koruma kılıfının bir anlamı kalmıyor. Arada oluşan boşluklardan yine su sızması ya da düşmelerde kameranın etkilenmesi gibi bir durum söz konusu olabilir.

Ayrıca bu koruma kabının başka bir önemi daha var. Koruma sunulmasının dışında, kılıf üzerinde aparatların takılacağı bir bölüm var ve kameranın kaska takılması, kaykaya takılması, tipoda takılması ya da herhangi bir aparat üzerinde kullanılması için bu kısmında yer alan bağlantılardan yararlanmak gerekiyor.

Tasarım kısmında söz edeceğimiz detaylar bu şekilde. Geçelim teknik özelliklerde dikkat çeken bölümlerin neler olduğuna. Bu kısımda da dikkat çeken birçok detay var.

Piranha 1125 Full HD

Piranha 1125 Full HD Teknik Özellikleri Neler?

Piranha 1125 Full HD aksiyon kamera yenilenmiş olan bir model, serinin ana modeli 1101 modeli olarak tanıtılmış ve satışa çıkarılmıştı. Bu model biraz daha farklı bir sisteme sahip ve yeni bir güncellemeyle beraber sunulmuş bir model olarak değerlendirilebilir. Yapılan iyileştirmeler sayesinde kameranın yetenekleri de arttırılmış durumda.

Piranha 1125 Full HD arka kısımda 2 inçlik LCD ekranla beraber geliyor. Zaten ilk dikkat çeken kısım burası. Oldukça ince bir ekran sunulmuş ve ekranın çözünürlük değerinin biraz daha yüksek olduğunu söylemek gerekiyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi ekran kısmı, çekimler sırasında nasıl çekim yaptığınızı ve görüntünün nasıl gözüktüğü göstermek için kullanılan bölüm. Ayrıca çekim ayarlarını ve benzeri bölümleri düzenlerken de yine bu ekranı kullanmanız gerekiyor. Bunun dışında lens kısmında ise 12 MP değerinde tek bir lens görüyoruz.

Piranha 1125 Full HD

Oldukça geniş lens, 2 inç ekranla bağlantılı olarak çalışıyor. Bu lensin tüm teknik detayları marka tarafından açıklanmış değil. Fakat şunu söyleyebiliriz ki 720p ve Full HD olmak üzere iki farklı çekim özelliği sunulmakta. İsterseniz Full HD çekim yapabiliyorsunuz.

Biraz daha az yer kaplaması açısından çekimlerinizi 720p ile de yapmanız mümkün. Lens açısının ise 70 derece olduğunu ekleyelim. Bir aksiyon kamerası için yeterli ancak müthiş bir değer değil. 70 derecenin çok daha üzerinde kameralarda var ancak bu kameraların fiyatları oldukça yüksek.

Ayrıca Bakınız: DJI Osmo Mobile 2 İncelemesi

Bunların dışında Piranha 1125 Full HD kameranın hareket sensörlü video kayı özelliği bulunuyor. Tabii ki yine bu kısımda kullanıcı seçimine kalmış durumda. İsterseniz bu özelliği açıp kapatabiliyorsunuz. Tamamen size kalmış bir bölümden söz ediyoruz.

Piranha 1125 Full HD

Eğer ses kaydı almak isterseniz de bu durumda kılıf dışı kullanım gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ne yazık ki kılıf içerisinde sesli video kayıt özelliğini kullanmak pek mümkün olmuyor. Aslında markanın bu konuda bir iddiası olmadığını da belirtmeden geçmeyelim.

Teknik özellikler kısmında söz edeceğimiz diğer bir kısım ise 2 saat gibi bir kullanım süresinin sunuluyor olması. Sürekli çekim modlarında 2 saat gibi bir kullanım sunuluyor. Pil dayanma süresinin 2 saat olarak sunulması biraz düşük gelebilir.

Bu sürenin sonunda mutlaka cihazı şarj etmeniz gerekiyor. Yine şarjı da USB kablo üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir aparat kullanmanıza gerek yok. Kutunun içerisinde zaten şarj kablosu çıkıyor.

Piranha 1125 Full HD

Teknik özellikler kısmında son bir detaydan daha söz etmemiz gerekiyor. Piranha 1125 Full HD kamerası, diğer modellerde olduğu gibi SD kart destekli. Zaten uzun süreli kullanımlar ve kayıt imkanı için mutlaka bir hafıza kartına ihtiyacınız oluyor.

İşte Piranha 1125 Full HD modelinde de bunu karşılayacak destek var. Micro SD kartınızı kolayca kameraya takarak kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir ekstra montaja gerek kalmadan kullanım sunulmakta.

Kutunun İçerisinden Neler Çıkıyor?

Son yorumumuza geçmeden önce Piranha 1125 Full HD kameranın kutu içeriğinden de söz edelim. Kutu içeriği kısmından özellikle söz etmek gerekiyor çünkü serinin içerisinde oldukça kullanışlı aparatlara yer verilmiş durumda.

Kutu içerisinde kameranız dışında bataryanızın bulunduğunu görüyorsunuz. Bunun dışında bir de şarj kablosu yer alıyor. Burada kadar standart donanımların sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Piranha 1125 Full HD

Bunun dışında bisikletlerde kullanılacak olan özel bir gidon montaj aparatı yer alıyor. Ek olarak özel bir su geçirmez kılıf sunulduğunu ve yine özel klipslere yer verildiğini de ekleyelim.

4 farklı yüzey için 4 farklı yüzey aparatının sunulduğunu da eklemek gerekiyor. Bu aparatları kullanarak istediğiniz herhangi bir alete bağlantı gerçekleştirebiliyorsunuz. Ek olarak kameranın kutusunun içerisinde bir de bandaj yer alıyor. Bu bandajında kasklar için kullanılabileceğini belirtelim. Yani kutudan oldukça kullanışlı aparatlar çıkıyor.

Piranha 1125 Full HD Alınır Mı?

Yenilenmiş olan kamera modelinin tüm özelliklerini aktarmaya çalıştık. Gelelim merak ettiğiniz soru bölümüne. Gerçekten bu kameranın alınması mantıklı mı? Sorunun cevabı evet. Bunun nedeni kameranın sahip olduğu teknik özellikler değil.

Bunun nedeni kameranın fiyat performans ürünlerinden biri olması. Fiyatına göre oldukça ideal bir aksiyon kamera sunulmuş durumda. Özellikle koruma kılıfları ve diğer aparatların artısını da unutmamak gerekiyor.

Piranha 1125 Full HD

Kolay kullanılabilir olması, koruma konusunda artıları da öne çıkan diğer noktalar. Kameranın ağırlığı sadece 60 gram ve bu da taşınabilirlik konusunda oldukça önemli bir detay. Bunun dışında koruma kılıfını kullandığınız zaman 10 metreye kadar suya karşı dayanıklılık sunuluyor.

Bu da fiyatına karşı şartların sağlanmasına olanak veriyor. Piranha 1125 Full HD kamera modelinin şu sıralar gündeme gelmesinin nedeni ise A101 üzerinden satışa çıkacak olması.

Kameranın A101 marketlerde satışı yapılacak ve piyasa fiyatına göre biraz daha uygun bir fiyat aralığında satış gerçekleştirilecek. Satış fiyatının 99 TL olduğunu göreceğiz. Piyasada da bu rakamın 120 TL olduğunu ekleyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oppo Reno3 Pro 4G vs Poco X2 vs Redmi K20 Pro: Teknik Özellikler Karşılaştırma

5G ağları dünyanın birçok yerinde hala erken bir aşamadadır ve kullanıcıların çoğunun hala 5G telefona ihtiyacı yoktur. Bu yüzden birkaç akıllı telefon...

Vivo Z6’nın Tüm Özellikleri Sızdırıldı!

Önceki ay Geekbench kıyaslama sitesinde V1963A model numarasına sahip yeni bir Vivo telefon görülmüştü. Şimdi aynı telefon TENAA’nın veritabanında görüldü. Listede telefonun...

Vivo Apex 2020 Konsept Telefonu Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Vivo bugün, şirketin yeni nesil Apex serisi akıllı telefonunun yani Vivo APEX 2020 Konsept Telefonun 28 Şubat'ta resmi olarak Çin'de tanıtılacağını açıkladı.

POCO X2, Android 11 Güncellemesi Alacak!

POCO, daha önce piyasaya sürülen POCO X2 için bugün (24 Şubat 2020) önemli bir işletim sistemi güncellemesi yaptı. Bir basın açıklamasında Çinli...

Google’dan Microsoft Edge Hakkında Uyarı!

Microsoft kısa bir süre önce Edge tarayıcılarını açık kaynaklı Chromium koduna dayandırdı, ancak Google görünüşe göre tarayıcının güvenli olup olmadığından emin değil.