Pizzalar Uçarak Geliyor!

Dünyanın en büyük pizza şirketlerinden biri olan Domino’s Pizza, bugünden itibaren drone ile sipariş ulaştırma servisini başlattı. Detaylar haberimizde.

ABD merkezli pizza dağıtım şirketi, yeni nesil sipariş ulaştırma servisleri dahilinde yeni çözümünü bugünden itibaren aktif etti. İnsansız hava araçlarıyla müşterilerine siparişlerini ulaştırmayı hedefleyen Domino’s Pizza’nın yeni hizmetinin ilk deneyimleri Yeni Zelanda’da gerçekleştirildi.

Domino’s Pizza ile Flirtey şirketleri arasında gerçekleştirilen ortaklığın meyvesi olarak ortaya çıkan proje, en verimli sipariş ulaştırma sekline odaklanıyor.

Müşterilerine siparişlerini ulaştırma konusunda hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmeyi hedefleyen Domino’s Pizza, yeni çözümüyle kullanıcıların sipariş tercihlerini iyileştirecek.

Uzun süredir test aşamalarını devam ettiren şirket, ürünün gerek kalitesinin korunmasında, gerek de sipariş adresine zamanında varması konusunda herhangi bir problem yaşanmadığını söylüyor.

Şimdiden insansız hava araçlarıyla siparişlerini teslim etmeye başlayan şirketin, ilerleyen yıllarda tamamen bu şekilde sipariş teslimatı yapacağı tahmin ediliyor. Şu anki aşamada kullanıcıların drone ile sipariş vermelerinin önüne geçecek tek şeyin menü seçenekleri olacak gibi duruyor çünkü drone ile tüm yiyecekler teslim edilemiyor.

Domino’s Pizza Yeni Zelanda ile başladığı drone servisini, en yakın tarihte Avustralya, Hollanda, Belçika, Almanya, Japonya ve Fransa’da kullanıma açmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here