Yeni PlayStation 4 Çıktı!

Yeni PlayStation 4 modeli sonunda ortaya çıktı. PlayStation 4 Pro adıyla çıkış yapacak olan cihaz 4K çözünürlük sağlamak için piyasaya çıkıyor. Detaylar haberimizde.

Sony, New York’ta düzenlediği etkinlikte yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro’nun tanıtımını yaptı. PlayStation 4 Pro için çıkan her oyun 4K çözünürlük desteği sunacak.

Yeni bir konsol neslini başlatmayacak olsa da geçiş sürecini hazır hale getiren PlayStation 4 Pro, Sony’nin 4K oyun oynayabilme ve sanal gerçekliğe geçiş için hazırladığı bir konsol.

Standart olarak 1TB hard disk ile çıkış yapan konsol, iki kat arttılmış AMD Polaris grafik mimarisini kullanıyor. CPU’da değişiklik olmazken, işlemcinin saat hızı arttırılmış. PS4 Pro’da hayal kırıklığıysa cihazda 4K Blu-Ray sürücüsünün olmaması oldu.

Tanıtım sırasında renk paleti farklılığını ortaya koymak için Infamous: Last Light, Shadow of Mordor, Uncharted 4 ve Horizon: Zero Dawn gibi oyunların görüntüleri kullanıldı.

PlayStation 4 Pro sadece 4K TV’ler ile uyumlu bir konsol olmayacak elbette. Cihazdan performans alabilmek için 4K TV kullanma gibi bir zorunluluğunuz yok. 1080p ekranlarda da ciddi bir grafik farklı olacak ve tüm oyunlar net 60fps değeri sunacak.

Yeni PlayStation 4 Çıktı!

PlayStation markası taşıyan neredeyse tüm oyunlar için yeni versiyona uyumlu yamalar yayınlanacak. Birçok anlaşmalı üçüncü parti geliştirici de oyunlarına yapacakları güncellemelerle konsola destek verecekler. Örneğin, CoD: Infinite Warfare, Modern Warfare gibi oyun PS4 Pro ile uyumlu olarak piyasaya çıkacaklar.

EA tarafındaysa Mass Effect: Andromeda’nın 4K oynanış videosu büyük ilgi gördü. Bunun yanında Battlefield 1 ve FIFA 17 gibi yeni oyunlar da yeni konsol ile tam uyumlu olacak.

10 Ekim’de satışa sunulacak olan cihaz için ön siparişler toplanmaya başladı. 339 dolara satılacak olan PS 4 PRO’nun Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here