Oyun konsolu denildiğinde son dönemde akla ilk olarak PlayStation 4 serisi oyun konsolları geliyor. Yeni nesil konsol kategorisinde elde ettiği başarı sonrasında güncellenmiş olan PlayStation 4 Pro versiyonu ile gündeme gelen seri şimdilerde ise PlayStation 4 Slim serisi ile gündemde. Üstelik bu kez özelleştirilmiş olan PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı geliyor.

PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı Ne Gibi Özelliklere Sahip Olacak?

Sony’nin çok uzun bir süredir benimsediği siyah renklerden farklı olarak yeni modelde ilk defa buzul beyazı rengi kullanılacak. Peki PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı için farklar neler?

PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı

Yeni Bir Konsept Söz Konusu

Aslında Sony tarafından alınan karar yeni bir konsepti kullanıcılara sunuyor. Zira PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı serisinde Slim versiyondan genel olarak hiçbir fark bulunmayacak. Sadece Slim versiyona ek olarak tasarım konusunda değişiklikleri göreceğiz.

Şöyle ki artık siyah tema yerine buzullardan ilham alan ve bu yeni konsept ile beraber kullanıcıların karşısına çıkacak olan bir model söz konusu. Yeni renk seçeneğiyle beraber markanın tasarımda da tuşlar ve belli başlı detaylarda gerek renk gerekse de doku olarak imini değişiklikler yapması bekleniyor. Sadece cihazın değil bunun dışında kontrolcünün de tamamen beyaz olacağı yeni seride aslında buzul teması çalışması yapıldığını da belirtelim.

PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı

Hafıza Miktarına Göre Fiyatı

Dediğimiz gibi PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı eski Slim modele göre hiçbir teknik fark içermiyor. Sadece cihazın üzerinde yepyeni bir kaplama ve daha önce denenmemiş bir tasarım rengi görüyoruz. Öyle ki bir nevi Samsung Galaxy S7 Edge için mercan mavisi renginin sunulması gibi düşünebiliriz.

PS4 İçin Yeni Güncelleme Geldi!

Haliyle fiyat konusunda da yeni Slim modelin pek fazla bir farkının olduğu söylenemez. Şu an doğrudan Sony tarafından açıklanan rakamlara bakacak olursak serinin 500 GB modeli 300 Euro gibi bir rakamla satışa çıkacak. Aslında bu rakamında eklenen satış rakamı olduğunu ve eski modelden çok farklı bir fiyat miktarı olmadığını da görebiliyoruz.

PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı

Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Gelelim Sony’nin tanıtımından sonra PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı serisinin ne zaman satışa çıkacağına. Henüz PlayStation 4 Slim almayan ve almayı düşünen oyuncular için oldukça iyi bir seçim olacağı düşünülen modelin ilk olarak Avrupa ve Japonya’da Şubat sonunda çıkış yapacağı da duyuruldu.

PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı

Fakat bunun dışında yeni modelin diğer bölgelerde satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda net bir bilgi verilmedi. Son olarak şunu belirtmek gerekiyor ki PlayStation 4 Slim Buzul Beyazı serisinin en büyük farkı kesinlikle yeni oyun aksesuar paketleri olacak gibi. Zira son olarak şunu ekleyelim beyaz modele özgü birkaç farklı oyun aksesuarının da gelmesi gündemde.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here