Gelen yüz binlerce eleştiriden sonra Pokemon GO eleştirileri dinleyerek bir güncelleme sundu.

Geçtiğimiz günlerde v0.31 güncellemesi ile Pokemon GO eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Kısa sürede milyon dolarları götüren Niantic, Pokemon GO‘ya yeni bir güncelleme sundu. Şimdi de v0.33‘e güncellenen oyun bir çok yeniliği ve geliştirme beraberinde getiriyor.

8300f05fa23dc6a0f9ac023aa7ef8d6f28751882

Yukarıda gördüğünüz gibi Nearby ile anılan ve yakındaki Pokemonları gösteren aracın adı Sightings olarak değiştirildi. Bunun yanı sıra Pokemonların arkasına çim olarak bir arka plan koymuş. Ancak ne bu çim nede başka bir şey Pokemonların yakınlığını bildirmiyor. Belkide biz farkına varamadık. Ayrıca pokemonların yanına gitmeyene dek Sightings kısmında gözükmüyor. Kısaca çevrende ne var bilmiyorsun. Bu eleştiri yağmuru dahada artacak aslında.

Gelen güncellemede sadece bir kez kullanıcı adınızı değiştirmeye izin veriliyor. Kullanıcı adınızı sevmiyor iseniz bir seferliğe mahsus değiştirebilirsiniz. Yanlış yazarsanız daha değiştiremiyorsunuz bunu da belirtmekte fayda var.

Ayrıca Rattata, Zubat,Pidgey ve Ekans  gini sıklıkla çıkan Pokemonlara Poke Topu sınırı ve zorla yakalama dönemi yok artık. Bunun yanında isabet oranı arttırılmış daha kolay Pokemon yakalanabiliyor. Poke topları artık daha basit Pokemon avlıyor.

Apple kullanıcılarının iOS cihazlarında batarya tasarruf modunda oyun için sıkıntı çıkarabiliyordu. Pokemon GO bu hatayı da gidermiş ve artık bir sorun teşkil etmiyor.

Kısacası güncelleme hem iyi olmuş hem kötü olmuş. Eleştiri yağmuru bir kaç saate başlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here