Ana Sayfa Oyun PS 4'ün Yeni Kolu: Razer Raiju

PS 4’ün Yeni Kolu: Razer Raiju

-

Gaming piyasasının önde gelen isimlerinden Razer‘ı genellikle kasaları, mouse ve klavyeleriyle tanıyorduk. Razer bu sefer Playstation 4 için yeni bir kol yaptı. Karşınızda: Razer Raiju!

Sadece Masaüstünde Değil, Konsollarda da Razer

Razer bu ürünü için Sony ile ortak çalıştı. Yani aklınızda “Playstation’lar ile verimli çalışacak mı?” gibi bir soru olmasın. Raiju, Playstation ile oldukça iyi optimize edilmiş.

Tanıtılan Raiju için: “Hedefimiz, konsollar üzerinden yapılan spor turnuvalarının kullanıcıları için daha kaliteli bir oyun keyfi yaşatmak.” diyen Razer  yine tasarımsal olarak çok başarılı bir iş çıkartmış diyebiliriz.

İlk gördüğünüzde eminiz ki sizde Raiju’yu bir Xbox One kontrolcüsüne benzetmişsinizdir. Standart Playstation 4 kollarına oranla daha büyük olan Raiju’nun üstündeki D-Pad’i de oldukça geniş. Kullananların ilk yorumlarından biri bu. Küçük ellere sahip olanlarda bu büyüklükten şikayetçiymiş. Özellikle analog tuşlarına ulaşmak için ekstra bir çaba sergilemeniz gerekebiliyor.

Gaming controller olduğunu en iyi anlatan, analog tuşlarının altında kalan fonksiyon tuşları. Seslerin düzeyini ayarlayabilir, kapatabilirsiniz. Aynı şekilde mikrofonunuzun sesini de açıp kapatabilirsiniz. Bunların yanı sıra mevcut profiller arasında da geçiş yapabilirsiniz. Her ne kadar hoş bir görüntü oluşturmasa da işlevsel açıdan oldukça mutlu etti bizi bu özellikler.

Oldukça esnek yapıda bir ürün yapan Razer Raiju’nun L2 ve R2 tuşları da yine kullanıcının isteğine göre ayarlanabiliyor. Yani daha hızlı tepkiler almak istiyorsanız bunu ayarlamak size kalmış. Örnek vermek gerekirse bu özellikler sayesinde daha hızlı atışlar yapabilirsiniz veya daha hassas gaz/frenlerle araç kullanabilirsiniz. Fotoğraftaki sürgüler işte bu işe yarıyor.

Raiju’nun Ekstra Tuş Devrimi

Belki Razer’ın gaming controller için yaptığı en büyük icraat bu ekstra tuşlardır. L1/2 ve R1/2 tuşlarının yayında yer alan M1 ve M2’nin yanı sıra kolun altında yer alan M3 ve M4 oyuncular için mükemmel bir özellik, hatta bir devrim olarak nitelendirilebilir. Bu taşlar yine oyuncunun isteğine göre programlanabilir. İsterseniz bu tuşları kontrolcüden sökebiliyorsunuz.

Kullanım hissiyatı olarak standart PS4 kolundan çok daha farklı olan Raiju bir tip mekanik klavyeye benzetilebilir. Basılan tuşlardan alınan tepkide kullanıcıyı oldukça tatmin ediyor.

PS4 için yeni gaming controller

Yine oyun içinde kullanıcıyı mutlu eden bir performansa sahip. Tuşları karıştırma olasılığınız oldukça düşük. Bunun haricinde savaş oyunları için oldukça ideal bir yapıya sahip. Ekstra tuşlar sayesinde daha hızlı şarjör değiştirip, daha hızlı nişan alabilirsiniz. Ancak D-Pad’in kullanımını gerektiren oyunlarda pekte iyi yorumlar yapamayacağız. Bahsi geçen oyunlar genellikle dövüş oyunları.

Kablosuz?

Raiju’yu USB kablosu ile kullanmak zorundasınız. Gaming bir kontrolcünün kablosuz olması aslında oldukça normal bir durum. Gecikme olasılığının var olduğunu biliyoruz, fakat kullanıcının kendi isteğine göre bunu ayarlayabilmesi gerekliydi. Genel kanı bu. Maalesef ki salonunuzda, gelen 3 metrelik USB kablosuyla oyununuzu oynayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nokia, C Serisine Geri Dönüyor: Karşınızda Yeni Nokia C1!

Nokia C serisi, Nokia'nın akıllı telefon kralı olduğu günlerde oldukça popülerdi. Seri hem akıllı hem de özellikli telefonlara sahipti, böylece farklı bütçeler...

ASUS ROG Phone 2 Ultimate Edition Şimdi Daha Pahalı!

ASUS ROG Phone 2, Haziran ayında Çin'de piyasaya sürüldüğünde, şirket yılın sonlarına doğru bir Ultimate Edition'ın da çıkacağını söylemişti. Bu sürüm artık...

2019’un En İyi Android Yarış Oyunları

Repulze (6.39 TL) Repulze, hızlı yarışçıların ötesindeki bir bilim kurguyla, heyecanı doruklara çıkarıyor. Yarışlardaki...

Xiaomi Telefonları AnTuTu’nun En İyi Performans Gösteren Orta Sınıf Telefonlarda İlk 10 da!!

AnTuTu, yalnızca dünyanın en iyi performans gösteren 10 akıllı telefonları piyasaya sürmekle kalmadı, aynı zamanda kasım ayı boyunca dünyanın en iyi performans...

Şüpheli Sony Xperia 3 GeekBench’te Görüntülendi!

Xperia 1 piyasaya çıktığından beri, Sony'nin yeni adlandırma modeli, markanın telefonlarının satış performansı kadar şaşırtıcıydı. Xperia 1'den sonra, Sony Xperia 8 ve...