Ana SayfaOyunPUBG Mobile, 1.2 Milyon Hackerı Banladı!

PUBG Mobile, 1.2 Milyon Hackerı Banladı!

PUBG Mobile, hilelerin kökünü kazımak için var gücüyle çabalıyor. Son 6 günde tam 1.2 milyon oyuncu banlandı!

-

Dünya çapında tahmini 600 milyon oyuncuya sahip PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) Mobile, Fortnite Battle Royale, NetEase’in mobil oyunu Knives Out ve diğerlerini yenerek, dünyanın en çok oynanan battle royale oyunu olmayı başardı.

Popülerliğiyle birlikte büyük bir zorluk da ortaya çıktı. Oyun her yeni gün türlü hilelerle karşı karşıya kalıyor. Bilgisayar korsanları, hileler oluşturmak için hatalardan yararlanmanın yeni yollarını bulmaya devam ediyorlar. Ancak Tencent, hile yapanların ensesinde bitiyor.

Çünkü şirket, 8 Ocak – 14 Ocak 2021 tarihli son Anti-Cheating raporunda, bilgisayar korsanlığı ve hile kullanımı nedeniyle toplam 1.217.342 hesabın kalıcı olarak askıya alındığını ima etti. Tam 6 günde bulunan bu hileli hesaplar bir daha PUBG Mobile’a erişemeyecek.

pubg

Bu bilgisayar korsanlarının yaklaşık yüzde 48‘i, otomatik nişan alma saldırıları kullandığı veya karakter modellerini değiştirdiği için yasaklandı. Bilgisayar korsanlarının yüzde 22’si, X-ışını görüşünü kullanmaktan, yüzde 12’si hız kesmek için ve yüzde yedisi alan hasarını değiştirmekten dolayı ban yedi.

Rapor ayrıca, bilgisayar korsanlarının yasaklandıklarında bulundukları sıraları da gösteriyor. Bu dağılım ise şu şekilde: Bronz: yüzde 38, Gümüş: Yüzde 11, Altın: Yüzde 9, Platin: Yüzde 11, Elmas: Yüzde 12, Taç: Yüzde 10, As: Yüzde 6 ve Fatih: Yüzde 3.

pubg

Geçen hafta Tencent ayrıca PUBG Mobile’ın yeni bir mod, silah ve çok daha fazlasını içeren 1.2 yaması yayınladı. Yeni mod, oyunculara tavuk yemeği yemek için kullanabilecekleri belirli yetenekler sağlayan Runic Power olarak adlandırılıyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here