Ana Sayfa Oyun PUBG Mobile Tüyoları: Pro Oyuncu Olma Rehberi

PUBG Mobile Tüyoları: Pro Oyuncu Olma Rehberi

-

PUBG Mobile fırtınası esmeye devam ederken sizler için faydalı olacağına inandığımız bir rehber hazırlamaya çalıştık. İster oyuna yeni başlamış olun, isterseniz de kendinizi geliştirmeye çalışıyor olun her halükarda işinize yarayacak bilgiler paylaştık. Artık siz de galibiyet serileri yakalayabilecek, pro oyuncu olma yolunda adım atacaksınız.

PUBG Mobile harika, heyecan verici ve ciddi bir hayatta kalma oyunudur. Oyun her geçen gün daha rekabetçi hale geliyor ve oyuncular yeni ve kaliteli stratejiler geliştiriyor. Profesyonel bir oyuncu olsanız ve tüm PUBG Mobile ipuçlarına ve püf noktalarına hakim olsanız bile, ölümcül bir hata, o tavuk yemeğini yemeye son verebilir. Ve eğer oyunda yeni iseniz ve hayatta kalmakta zorlanıyorsanız bu rehber, yaptığınız tüm yaygın hataları iyileştirmek için tek adres. İşte bir profesyonel gibi PUBG mobil oyunlarını kazanma konusunda eksiksiz bir PUBG rehberi:

Ayrıca bkz: PUBG Mobile Güncellemesi Karşınızda!

#Erken bir savaşa hazır olmamak

Benim gibi oyuncular Pochinki gibi kalabalık bölgelerde paraşütle atmayı tercih ediyorlar. Ancak bazı oyuncular silahları güvenli bir şekilde toplamak için uzak bir bölgedeki evlere iniyorlar. Tercihen bu şehirlerin dışına inenlerdenseniz, oradaki tek kişi olduğunuz anlamına gelmez. Böylece her zaman erken bir saldırıya hazır olun, yoksa eğlence başlamadan önce öldürülebilirsiniz.

#Silahın atış moduna dikkat etmemek

Silahınızın hangi modda olduğunu daima kontrol etmeyi unutmayın. Duruma göre tekli mod mu yoksa otomatik mod mu yoksa seri atış modu mu olduğunu kontrol edin. Tekli mod  nişan alırken yardımcı olabilir ama pusuda olduğunuzda en kötüsüdür. Düşmanlarının önünde birkaç saniye içinde ölmüş olabilirsin.

#PUBG Mobil’de bir yerlerden atlarken yükseliğe dikkat edin

PUBG Mobil Rehberi 1

PUBG Mobile, oyunda dikey eğimlerin ölçeklenebileceği oyun içi fiziği kullandı. Birçok oyuncu yüksekliği dikkate almadan Battal gazi misali atlayışlar gerçekleştirmeye çalışıyor. Bunun sonucunda en iyi ihtimalle canının çoğunu kaybetmiş olarak yere iniyor ve bu da zaman kaybına yol açıyor. O yüzden nereden atladığınız dikkat edin ve yükseklerdeyseniz farklı bir yol bulmaya çalışın…

#Farkedildikten sonra yer değiştirmemek

Bir düşmanı vurursanız bir şeylerin arkasına saklanmak ister. Çok sayıda oyuncunun aynı yerde kalma eğiliminde olduğunu gördüm. Aynı yerde kaldığında da haliyle ya o oyuncu ya da o sırada sesleri keşfe gelen başka bir oyuncu tarafından öldürülüyor.

Hedefiniz bir yerin arkasına saklandıysa sizin de hareket etmenizin zamanı gelmiştir. Konumunuzu değiştirin ve farklı bir açıdan düşmanınızı görebilme fırsatı arayın. İlk ateş anında o heyecan içerisinde hata yapma ihtimali olacağından avantaja çevirip hızlı hareket edin.

#Menzil dışındaki oyuncuları vurmaya çalışmak

PUBG Mobil Rehberi 2

Bu, PUBG Mobile’ı oynarken yapılan yanlış bir davranış. Kendi menzili içinde olmayan birine ateş etmek iki açıdan sakıncalıdır. Bir, düşmanlarınıza sizin konumunuzu tespit etme imkanı vermiş olursunuz. İki, düşmanlarınız etrafta biri olduğunun sinyalini aldığı için dikkatli oynamaya teşvik edersiniz.

Ayrıca bkz: PUBG Mobile Galibiyet Taktikleri

#Yanlış zamanda sağlık kiti kullanmak

Bazı PUBG Mobile oyuncuları oyun alanı dışında kaldıklarında sağlık kiti kullanmak için biraz geç kalabiliyorlar. Eğer gidecek uzun mesafeniz varsa sağlık kiti kullanmaktan çekinmemelisiniz. Hele ki 2. ve 3.alan daralmalarından sonra gazın öldürücü etkisi ciddi derecede artıyor.

Her durumda, ilk yardım kitlerini ve enerji içeceklerini doğru aralıklarla kullanmaya devam etmek çok önemlidir. Doğru zaman ayırmazsanız, bir sonraki iyileştirmeyi uygulayamadan önce muhtemelen ölürsünüz. Aldığınız hasarın seviyesini anlayın ve periyodik olarak ilk yardım kitlerini uygulayın.

#Ateş altındayken açık arazide sürünmeye başlamak

PUBG Mobil Rehberi 3

Pek çok yeni oyuncu panikliyor ve birisinin onlara ateş etmeye başladığı anda sürünme moduna geçiyorlar. Belki de sürünmenin onları görmeyi zorlaştırdığını düşünüyorlar. Eğer bir rakip sizi tespit ettiyse şansınız çok azdır. Sürünmeye başlasanız da aynı bölgeye ateş etmeye devam edecektir.

Çimlere sürünmek sadece hareket hızınızı azaltır ve vurulmak için kolay bir hedef yapar. Bu nedenle, ateş altındaysanız ancak siper alabileceğiniz bir pozisyona yakınsanız eğilmeyi ya da sürünmeyi düşünebilirsiniz. Aksi halde acilen siper alacak bir şey bulmaya çalışmalısınız. Siper alacak bir şey yoksa ve koşuyorsanız düz hatta ilerlememeye dikkat edin. Çapraz koşun, zıplayın. Rakibinizin işini zorlaştırın. Ölecekseniz de biraz uğraşsın rakibiniz… :)

#Ateş ederken sabit durmak

PUBG Mobil Rehberi 4

Her PUBG Mobil oyuncusunun yapma eğiliminde olduğu en yaygın hatalardandır ateş ederken sabit durmak. Bir düşman gördüğünüzde ateş ederken hareketi sürdürmelisiniz. Özellikle yakın temasta. Pratik yaparak geliştirmeniz gereken bir özellik. Aksi taktirde öldürme teşebbüslerinizde ölen taraf olma ihtimaliniz yüksek.

#Aynı kişiyi tekrar gözetlemeye çalışmak

Rakiplerimin bunu çoğu zaman yaptığını gördüm. Kolayca öldürürüm (Headshot!). Ateş ettiğiniz kişinin AWM veya Kar98 kullandığını fark ettiniz. Siper almışsınız ve tekrar rakibinizi gözetlemeye çalışıyorsunuz. Sonuç ne olur dersiniz? Eğer sonucun böyle olmasını istemiyorsanız alanı terk etmeye bakın. Sis atarak koridor oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Aksi taktirde başınızı hafif bir açıyla görmesi ve sizi anında öldürmesi çok kolay olacaktır.

#Drop için acele etmek

PUBG Mobil Rehberi 5

Drop düşerkenki hareket tarzınız, oyunu kazanmak ile kendinizi öldürtmek arasındaki belirleyici unsurdur. Uçaktan bulunduğunuz yere yakın bir drop görürseniz, çoğunlukla onu almak için acele edersiniz. Hemen gidip alıp bölgeyi terk ederim düşüncesi her zaman işlemiyor.

Çünkü çoğu oyuncu sizin gibi düşünüyor. Drop gördüğünde hemen bulduğu araçla dropa doğru sürüyor. İntihar planından ziyade yapmanız gereken, dropun ineceği alana dair açık bir görüş elde edip hareketleri takip etmek olacaktır. O sırada rakipleriniz gelirse onları temizleyip sonrasında ganimeti almak keyfi iki katına çıkarır.

#Pubg Mobile’da En Çok Yapılan Hatalar

Rakibinizi yağmalarken o heyecan içerisinde savunmayı düşürmek ölmenize sebep olabilir.

Takım arkadaşlarınızı kurtarmak ve rakibiniz lootlamak için sis bombası kullanmamak. Sis bombasının doğru kullanımı sizi rakiplerinizden öne çıkarır.

Aynı cephaneyi tüketen iki silahı toplamak

Doğru silahi doğru amaç için kullanmamak. AKM’yi kısa mesafe, M416’yı uzun mesafe kullanmak…

Takım arkadaşlarınızla birlikte ve koordine hareket etmemek.

Rakibiniz takım arkadaşını canlandırırken taarruz etmemek.

Açık alanda ateş altındayken düz bir hat üzerinde koşmak

Fişek atan düşmanı avlamaya çalışmak pişmanlıkla sonuçlanabilir. Çünkü fişek atan ekip genellikle korumak için dikkatli oynuyor.

Elbette pro bir oyuncu olmak için yukarıdaki maddeler tek başına yeterli olmayacaktır. İyi bir silah bilgisi, takım koordinasyonu, tuş hakimiyeti, alan bilgisi vb. faktör oyundaki başarınızı belirleyecek.

Peki sizin Pubg Mobile‘daki olmazsa olmaz taktiğiniz nedir?

Bizi Youtube'ta takip et!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...

Xbox One’dan Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Xbox One'da oyun paylaşımının nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz? O zaman doğru sayfaya geldiniz. Arkadaşlarınıza ve ailenize fiziksel  Xbox One oyunları vermek...

Apple AirPod Nasıl Temizlenir ?

Apple AirPod'larınızı temiz tutma konusunda endişeli misiniz? Apple'ın gerçek kablosuz kulaklıkları, ister spor salonunda, ister işe gidip gelme noktasında kullanın, ister sadece...