Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Qualcomm Daha Ucuz 5G Modemler Üzerinde Çalışıyor!

Qualcomm Daha Ucuz 5G Modemler Üzerinde Çalışıyor!

Qualcomm, ucuz telefonlara uygun şekilde yeni 5G destekli modemleri piyasaya sürecek...

-

Mobil pazarda 5G için işler daha da ilginçleşecek gibi görünüyor. Yılın ilk yarısı yeni 5G amiral gemisi akıllı telefon duyurularıyla doluydu. Ancak şimdi şirketler 5G’deki iki ana alana odaklanacaklar.

Birincisi, mobil cihazlar için entegre bir 5G çözümü sunmak. İkincisi daha ucuz akıllı telefonlarda 5G modemini sağlamak. Chipcom, IFA 2019’da gelecekteki orta sınıf Snapdragon 600 ve 700 serisi yonga setlerinin entegre 5G modemleri içereceğini açıkladı.

Bu sadece Qualcomm için değil, tüm mobil endüstrisi için de büyük bir sorun. Qualcomm yonga setleri bugün dünyadaki akıllı telefonların çoğuna güç veriyor. Eğer üreticiler için uygun fiyatlı bir 5G yongası olursa, bu yeni teknolojinin benimsenmesinde büyük bir artış görebileceğiz.

Qualcomm Daha Ucuz 5G Modemler Üzerinde Çalışıyor!

Qualcomm, Oppo, Realme, Vivo, Redmi, Motorola, LG ve Nokia gibi en az 12 farklı akıllı telefon satıcısıyla görüşmelerde olduğunu açıkladı. Yaklaşan iki HMD Global 5G telefonu, içinde bu 700 serisi yonga setine sahip olacak.

Bu yongalar zaten şimdilikr örnek teşkil ediyor. İlk 5G entegre Snapdragon 700 serisi akıllı telefonlar bu yılın sonuna kadar sürülecek gibi duruyor. 5G destekli Snapdragon 600 serisi akıllı telefonlara gelince, 2020’nin ikinci yarısına kadar beklememiz gerekecek.

  • Etiketler
  • 5g

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu...

YouTube Videoları Ücretsiz Nasıl İndirilir?

YouTube videolarını indirirken, güvenilir mobil internet erişimi olmayan yerlere, trenlere ve yerlere seyahatlerinizi eğlendirmek için ideal olan bir internet bağlantısı olmadan izleyebilirsiniz.

OnePlus Concept One ‘ın Dünya Turundan Görüntüler!

Geçen ay, OnePlus Concept One'ın dünya turuna çıktığını söyledik ve bugün şirket, cihaza görme ve muhtemelen dokunma umuduyla telefona çizilen kalabalıkları gösteren...

Apple Yeni Bir AirPods Pro Varyantı Planlıyor!

Apple kısa süre önce, çok beklenen aktif gürültü engelleme özelliğiyle gelen AirPods Pro adlı yeni gerçek kablosuz kulaklıklarını piyasaya sürdü. Ancak, teknoloji...

Samsung, 6nm ve 7m EUV Yonga Setleri İçin Seri Üretime Başladı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 6nm ve 7nm EUV (Extreme Ultraviolet) yonga setlerinin seri üretimine başladığını açıkladı. Bilmeyenler için...