Quantum-Dot-TV

LG, yeni televizyonları ile 2015’e iddialı bir giriş yapacak!

Bildiğiniz gibi LG, günümüzde akıllı telefon piyasasında olduğu kadar TV veya ev eşyaları gibi konularda da lider teknoloji markalarından bir tanesi olmuş konumda. Yeni gelen habere göre LG, önümüzdeki yıl düzenlenecek olan 2015 CES fuarına iddialı ürünler ile katılmayı planlıyor. LG tarafından geliştirilen yeni televizyonlarda kullanılan Quantum Dot teknolojisinin yanı sıra, yeni nesil 4K Ultra HD TV’ler önümüzdeki yıla damgasını vuracak. Peki nedir bu Quantum Dot teknolojisi?

Quantum Dot, 4K kullanımını kolaylaştıran, 2 ve 10 nanometre arasında değişen nano kristalleri kullanarak çalışan bir teknoloji diyebiliriz. Farklı renklerde kristaller ile çalışan, LCD arka aydınlatmanın ön kısmına yerleştirilen bu teknoloji sayesinde, çok daha başarılı görüntü kalitesi elde edilebiliyor.

Quantum Dot teknolojisi ile birlikte IPS teknolojisi de seviye atlıyor, daha yüksek hassasiyete sahip renkler, daha geniş görüş açısına sahip olacak televizyonların önümüzdeki yıl sergilenmesini sağlayacak. LG, bu teknolojiyi şuanda bir çok ürününde test etmekte. Önümüzdeki yıl düzenlenecek olan CES (Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı) 2015 fuarı kapsamında görücüye çıkacak olan bu ürünler ve bu teknoloji, merakla beklenmekte diyebiliriz.

LG’nin yeni ürünleri hakkında detay vermek mümkün değik ki zaten önümüzdeki yıl tanıtılacak ürünlerin özellikleri “hazine saklanırmışcasına” gizli tutuluyor. Maalesef, önümüzdeki yılı beklemekten başka çaremiz kalmıyor. Gelişmeler için takipte kalınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here