Abone Ol
Ana Sayfa Akıllı Telefon Realme 6i Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Realme 6i Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Realme 6i'nin özelliklerine dair yeni detaylar var...

-

Realme, 17 Mart’ta Realme 6i akıllı telefonunu duyuracak. Şirket, telefonun bazı önemli özelliklerini açıklıyor. Geçen hafta Realme 6i’nin arkasında dört kamera bulunacağını ve 18W hızlı şarj için destek taşıyacağını doğruladı. Ayrıca telefon, Helio G80 yonga setine sahip olacak.

Realme 6i, su damlası çentik ekranı ile gelecek. Ekran boyutu ve desteklenen çözünürlük hakkında bir onay bulunmuyor. Ekran çentiği, 16 megapiksellik bir ön kameraya sahip olacak. Cihaz, 5.000mAh kapasiteli büyük bir batarya ile desteklenecek. Akıllı telefon, hızlı şarj için destek taşıyacağı bir USB-C bağlantı noktasına sahip olacak.

Buna karşılık, birkaç ay önce resmi hale gelen Realme 5i akıllı telefonu, 20: 9 yüksek bir en boy oranını ve 720 x 1600 piksel HD plus çözünürlüğünü destekleyen 6.52 inç IPS LCD ekrana sahipti. 8 megapiksellik ön kamera ile destekleniyordu.

Realme 5i’nin 5.000mAh bataryasında sadece 10W şarj desteği vardı. Realme 5i’nin arka kapağı, 12 mg’lık bir dijital ana lens, 8 megapiksel bir ultra geniş lens, 2 megapiksel bir makro lens ve 2 megapiksel derinlik sensöründen oluşan dörtlü bir kamera kurulumuna sahipti. Şirket, Realme 6i’nin 48 megapiksel ana lensli bir AI dört kamera kurulumuna sahip olduğunu doğrulamış olsa da, diğer lenslerinin konfigürasyonları henüz bilinmiyor.

Geçen yılki Realme 5, Realme 5i ile neredeyse aynı özelliklere sahip olarak tanıtılmıştı. İki telefon arasındaki tek büyük fark, Realme 5’in daha iyi 13 megapiksellik selfie kameraya ve daha büyük dahili depolama alanına sahip olmasıydö. Son zamanlarda ise Realme, Realme 6 ve Realme 6 Pro akıllı telefonlarını tanıttı. Bu telefonlar geçen yılki Realme 5 Pro ve Realme X telefonlarının kardeşi olarak resmi hale getirildi. Realme 6i, Realme 5 telefonunun kardeşi gibi görünüyor.

Bizi Youtube'ta takip et!

KaynakGsm Arena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google Pixel 5 5G ve Pixel 4A 5G Göründü

Google, Pixel 4a'yı tanıttı ve bize Pixel 5 5G ve Pixel 4a 5G'yi hakkında bilgi verdi. Pixel 4a duyurusunun...

iPhone 12 Serisi, Tedarik Sorunları Nedeniyle İki Aşamada Dağıtılacak!

Apple'ın tedarik zinciri sorunları ve bu yılki iPhone'ların piyasaya sürülmesini nasıl etkileyebileceğini ilk kez duymuyoruz. Aslında, geçen hafta Apple'ın kendisi, akıllı telefonlarının...

Google Pixel 4a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Google, daha alınabilir bir fiyatla yeni akıllı telefon tanıtacağını duyurmuş ve aylardır geliştirme aşamasında olduklarını belirtmişti. Bu süreçte Google Pixel 4a için...

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.