Ana Sayfa Oyun Red Dead Redemption 2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Red Dead Redemption 2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

-

Rockstar Games’in yıllardır beklenen oyunu Red Dead Redemption 2 ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Vahşi Batı temalı yapımda nelerle karşılaşacağız?

Vahşi Batı konseptini seven oyuncuların merakla çıkışını bekledikleri Red Dead Redemption 2’nin çıkışına iki aydan daha az bir zaman kaldı. Kitlelerin beğenisini kazanan ilk yapımdan daha detaylı ve zengin bir içeriğe ev sahipliği yapacan olan yeni oyunla alakalı paylaşılan video ile nasıl bir hikayenin içinde olacağımızla ilgili bilgi sahibi olduk. Paylaşılacak olan yeni videolar ile beraber oyunun içeriğinin daha detaylı şekilde aktarılacağının bilgisi de verildi. Şimdi, bugüne kadar paylaşılan video ve bilgilerden yola çıkarak yapım ile ilgili bilmeniz gerekenleri size aktaralım.

Red Dead Redemption 2 – Hikaye

Red Dead Redemption 2

Yeni oyunun hikayesi ilk yapımdan 12 sene öncesini konu alıyor. 1899 yılının Amerikası’nın doğasında geçen oyun, ilk yapımda da gördüğümüz Blackwater kasabasında Van der Linde çetesinin başarısız soygun girişimiyle başlayacak. Zengin olmayı beklerken, kaçış halinde bir çeteye dönüşen ekibi kanun adamlarına ek olarak, o toprakların en acımasız kelle avcıları da kovalayacak. Oyunun bu aşamasında başrol karakteri Dutch’ın sağ kolu olan Arthur Morgan’ın yerine geçecek ve Vahşi Batı’nın tüm zorluklarıyla mücadele ederken, çetenin güvenliğini sağlayıp peşimizdekileri geride bırakmaya çalışacağız. Hikayenin kullanıcıya direkt başrolü vermeyip, yan karakterle oynamasına müsade etmesi de yapımı diğerlerinden ayıran bir detay olmuş.

Red Dead Redemption 2 – Açık Dünya

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2’de ilk oyuna kıyasla oldukça zengin ve detaylı bir içerik bulunacak. Karşımıza GTA 5’ten alıştığımız tarzda bir açık dünya çıkacak. Yaya olarak veya at üstünde istediğimiz kadar keşif yapabileceğimiz bu topraklarda hem vahşi doğa, hem de insanlarla sınırsız etkileşim kurabileceğiz. Çetelerin ve haydutların hüküm sürdüğü dönemden modern dünyanın temellerinin atıldığı sürece kadar devam edecek maceramızda patikalar, bataklıklar, dağlar, çöller, kasabalar, çiftlikler, şehirler ve farklı ortamı keşfedeceğiz. Yapacağımız yolculuklar esnasında sayısız vahşi canlı bizleri öldürmek için ellerinden geleni yapacak, sayısız karakter bizlerle iletişim kuracak, tüm açık dünya elementlerinin harika bir şekilde işlendiği yapımda uzun ve keyifli bir serüven bizleri bekliyor olacak.

Oyunun açık dünyasında dilediğiniz her hamleyi yapabiliyorsunuz, oyunun hikayesini takip etme gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor. Dilerseniz özgür bir şekilde hayatta kalmaya da çalışabileceksiniz. İlk olarak çete üyesi olarak oyuna başlayacağız ve çetenin kurduğu kamplarda zaman geçireceğiz fakat bu kampın saadetinin sürekli olması için bazı ihtiyaçların karşılanması da gerekiyor. Kamp haricindeki bölgelere çıktığımız zaman insanlar ve farklı karakterlerle sürekli etkileşim halinde olacağız. Bu etkileşimler süresince verdiğimiz yanıtlar ve aldığımız kararlar oyunun gidişatına etki edecek, farklı sonuçlarla karşılaşmamıza vesile olacak.

Sayısız dost ve düşman edinmenin münkün olduğu Vahşi Batı ortamında silahlı çatışmalara dahil olacak, alışveriş yapacak, görevleri kovalayacak, avlanacak, küçük oyunlar oynayacak, soygunlar yapacak ve en önemlisi diğer çetelerle mücadele edeceğiz. Bunların dışında oyunda uzunca bir süre aynı atı kullanırsak at ile aramızdaki bağın bile olumlu etkileri olacak. Oyuna dahil edilen bu ufak detaylar kullanıcı deneyimini zirveye taşıyacak.

Red Dead Redemption 2 – Çıkış Tarihi

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2’de maceralara katılmak ve at sürmek için biz oyuncuların beklemesi gereken süre gittikçe azalıyor. Oyun ilk olarak 2016 senesinde duyurulmuş ve çıkış tarihi olarak 2017 senesinin ikinci yarısı hedef gösterilmişti. Rockstar her yapımında olduğu gibi bu yapımda da kalitesini bozmak istemedi ve oyunun çıkış tarihini 26 Ekim 2018’e kadar erteledi. Son ertleme kararının üzerinden altı ay geçmesine rağmen tarihte bir değişiklik yapılmadı. Xbox One ve PlayStation 4 için aynı tarihte çıkış yapacak olan oyunun çevrimiçi modundaki bazı içeriklere ilk önce PS4 sahipleri erişim sağlayabilecek.

Red Dead Redemption 2 – PC Sürümü Çıkacak Mı?

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games’in senelerdir takip ettiği politikaya uyumlu olacak şekilde Red Dead Redemption 2’nin PC sürümünün duyurusunun yapılmamış olması kimseyi şaşırtmadı. İlk oyun sadece Xbox 360 ve PlayStation 3 için sunulmuştu, aradan geçen yıllarda PC sahipleri seriye karşı ümitlerini kesmişti. Red Dead Redemption 2, yeni bir yapım olduğu için PC kullanıcıları GTA V için uygulanan politikaya benzer bir süreç bekliyorlar. GTA V ilk önce 2013 senesinde konsollara çıkış yapmış ancak PC kullanıcıları tam 20 ay sonra oynayabilmişlerdi. Bakalım, Rockstar Games yine PC sürümü için kullanıcıları uzun süre bekletecek mi?

25,610BeğenenlerBeğen
56,961TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here