Ana Sayfa Android Haberleri Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Android Güncellemesi Aldı

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Android Güncellemesi Aldı

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro modelleri için beklenen güncelleme yayınlandı. Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro güncellemesinde yer alan detaylar neler?

-

Android güncellemeleri akıllı telefonlar için en önemli kriterler arasında gösterilebilir. Bu konuda en büyük rakip olan iOS işletim sistemini kullanan cihazların bir tık artısı var. Güncellemeler bu cihazlara daha kısa sürede geliyor. Hal böyle olunca Android akıllı telefon kullanıcıları güncellemeleri merakla beklemek zorunda kalıyor.

Bu noktada işleri hızlandırmak isteyen Redmi, Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro modelleri için Android Pie güncellemesini yayınladığını açıkladı. Marka kısa süre önce güncellemelerin beta serisini başlatmış ve Hindistan genelinde güncellemeler için çalışmalara yer verilmişti.

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Güncelleme Aldı

Beta testlerinin sorunsuz olarak tamamlanmasının ardından Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Android Pie güncellemesi yayınlandı. Her iki cihaz için de yayınlanan güncelleme, hem akıllı telefonların arayüzünü değiştirmiş oldu hem de modellere için tüm Android Pie özellikleri kullanılmaya başlandı.

Redmi 6 Pro ile Note 5 Pro modelleri için aynı anda yayınlanan güncellemenin boyut kısmında da aynı aralığa yer verdiğini eklemek gerekiyor. Her iki güncelleme için de açıklanan boyut 1.6 GB olarak belirlendi. 1.6 GB olarak açıklanan güncelleme boyutunun dışında, güncellemenin hangi bölgeler için yayına alındığı bilgisi de verildi.

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro

Tıpkı beta düzenlemelerinde olduğu gibi yine güncellemeler Hindistan bölgesinden yayınlanmaya başladı. Hindistan bölgesinden yayınlar başladı ve güncelleme OTA üzerinden dağıtılıyor. Bu nedenle tüm güncellemelerin tamamlanması için bir süre beklemek gerekecek.

Henüz tüm güncelleme dosyalarının tüm bölgeler için sunulduğunu söyleyemiyoruz. Güncellemelerin yayınlanmasının ardından yeni sürümle ilgili detaylara da erişmiş olacağız.

OTA üzerinden dağıtımı yapılan Android Pie sürümünün Mayıs 2019 güvenlik yamalarını da beraberinde getirdiğini eklemeden geçmeyelim. Güvenlik yamalarının artısının da tartışılmaz olduğunu söyleyebiliriz.