Ana Sayfa Android Haberleri Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Android Güncellemesi Aldı

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Android Güncellemesi Aldı

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro modelleri için beklenen güncelleme yayınlandı. Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro güncellemesinde yer alan detaylar neler?

-

Android güncellemeleri akıllı telefonlar için en önemli kriterler arasında gösterilebilir. Bu konuda en büyük rakip olan iOS işletim sistemini kullanan cihazların bir tık artısı var. Güncellemeler bu cihazlara daha kısa sürede geliyor. Hal böyle olunca Android akıllı telefon kullanıcıları güncellemeleri merakla beklemek zorunda kalıyor.

Bu noktada işleri hızlandırmak isteyen Redmi, Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro modelleri için Android Pie güncellemesini yayınladığını açıkladı. Marka kısa süre önce güncellemelerin beta serisini başlatmış ve Hindistan genelinde güncellemeler için çalışmalara yer verilmişti.

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Güncelleme Aldı

Beta testlerinin sorunsuz olarak tamamlanmasının ardından Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro Android Pie güncellemesi yayınlandı. Her iki cihaz için de yayınlanan güncelleme, hem akıllı telefonların arayüzünü değiştirmiş oldu hem de modellere için tüm Android Pie özellikleri kullanılmaya başlandı.

Redmi 6 Pro ile Note 5 Pro modelleri için aynı anda yayınlanan güncellemenin boyut kısmında da aynı aralığa yer verdiğini eklemek gerekiyor. Her iki güncelleme için de açıklanan boyut 1.6 GB olarak belirlendi. 1.6 GB olarak açıklanan güncelleme boyutunun dışında, güncellemenin hangi bölgeler için yayına alındığı bilgisi de verildi.

Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro

Tıpkı beta düzenlemelerinde olduğu gibi yine güncellemeler Hindistan bölgesinden yayınlanmaya başladı. Hindistan bölgesinden yayınlar başladı ve güncelleme OTA üzerinden dağıtılıyor. Bu nedenle tüm güncellemelerin tamamlanması için bir süre beklemek gerekecek.

Henüz tüm güncelleme dosyalarının tüm bölgeler için sunulduğunu söyleyemiyoruz. Güncellemelerin yayınlanmasının ardından yeni sürümle ilgili detaylara da erişmiş olacağız.

OTA üzerinden dağıtımı yapılan Android Pie sürümünün Mayıs 2019 güvenlik yamalarını da beraberinde getirdiğini eklemeden geçmeyelim. Güvenlik yamalarının artısının da tartışılmaz olduğunu söyleyebiliriz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bugün Koronavirüse 1.003 Kişi Yakalandı, 1.493 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 10 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.003 kişinin COVID-19 testinin...

Galaxy Buds Live Gerçek Görüntüleri ve Renk Seçenekleri

Galaxy Buds Live isimli bir kablosuz kulaklık geleceği neredeyse kesindi. Hatta Galaxy Buds serisine farklı bir tasarım kazandıracağı da söylenen bu kulaklık...

Performans Canavarı Yeni Tablet Galaxy Tab S7 Plus Sızdı

Samsung yakın zamanda çıkartma yapacak. Kulaklık, akıllı telefon, akıllı saat tanıtacak olan markanın şimdi Galaxy Tab S7 Plus isimli yeni amiral gemisi...

İşte Yeni Galaxy Fit Akıllı Bileklik

Unpacked 2020 etkinliği için çok çok az bir süre kaldı. Etkinlik 5 Ağustos tarihinde ama Samsung'un bazı teknolojileri için bu süreyi beklemeyeceği...

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...