Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Redmi 8A Pro Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Redmi 8A Pro Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Redmi 8A Pro tanıtımı gerçekleştirildi. İşte yeni telefon.

-

Uygun fiyatlı akıllı telefonlar dediğimiz zaman, Xiaomi’nin alt markası olan Redmi aklımıza geliyor. Markanın akıllı telefonları fiyat konusunda rakiplere göre çok daha iyi bir aralıkta karşımıza çıkıyor. Bu modellerden birisi de Redmi 8A Pro akıllı telefonları oldu.

Kısa bir süre önce tanıtımı yapılan Redmi 8A Pro akıllı telefonlarının tasarımsal açıdan da teknik özellikler açısından da uygun fiyatlı bir seriyi yansıttığını söylemek gerekiyor. Çok iyi bir seri beklemeyin ancak iyi bir fiyat performans ürünü söz konusu.

Redmi 8A Pro

Redmi 8A Pro Tasarımı Nasıl?

Tabii ki her zaman olduğu gibi ilk olarak tasarım kısmından başlamak gerekiyor. Son seri akıllı telefonlarda çok farklı bir tasarım yapısı benimsenmeye başladı. Telefonların başta ekran kısmında çerçevesiz bir yapıyı benimsediği görülüyor. Bu modellere eklenen bir seri olan Redmi 8A Pro, çentikli ekran tasarımı sunuyor.

Tek bir su damlası çentik alanına sahip olan akıllı telefonların yan kısımlarında çerçevesiz bir yapı var. Fakat alt kısımda Redmi yazısının yer aldığı bir çerçeve bölümü var. Bu tasarım yapısı Honor akıllı telefonlarında da çok sık tercih edilen tasarım yapılarından biri olarak biliniyor. Aynı durum Redmi 8A Pro modelinde de karşımıza çıkmış durumda.

Ekran tasarımını bir kenara bırakalım ve arka kapak tasarımından söz edelim. Aslında söz edecek çok fazla bir şey de yok. Arka kısımda üst üste sıralı olan çift kamera ve bu kameranın üzerinde bir flaş ışığı bulunuyor. Bunun dışında bir detay söz konusu değil.

Redmi 8A Pro

Redmi 8A Pro Teknik Özellikleri

Baştan beridir fiyat performans serisi bir akıllı telefon modeline yer verildiğini söylüyoruz. Telefonun içerisinde Snapdragon 439 serisi işlemciler kullanılıyor. İşlemcinin yanında sunulan RAM bellek miktarı kısmında ise 2 GB ve 3 GB seçenekleri karşımıza çıkıyor. Depolama birimi olarak ise sadece 32 GB dahili depolama alanına yer verilmekte. Başka bir depolama alanı seçeneği söz konusu değil.

Ekran kısmına geçtiğimiz zaman ise 6,22 inçlik bir panel karşımıza çıkmakta. IPS LCD panelin kullanıldığı akıllı telefonun 720 X 1520 piksel çözünürlük değeri bulunuyor. Hem ekran kısmında hem de teknik özellikler kısmında giriş seviyesi bir akıllı telefon olan yeni serinin kamera kısmında da aynı yapıda olduğunu ekleyelim.

Kamera kısmında 13 MP + 2 MP değerinde çift arka kamera kullanılmış durumda. Buna ek olarak ön kamera için ise 8 MP değerinde tek bir kameranın kullanıldığını görmekteyiz.
Tüm bu özellikleri ve 92 dolar fiyatıyla serisinin satışlarının Nisan ayı içerisinde başlayacağını da belirtmiş olalım.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi, Çinli OLED Üreticisi Zhiyun’a 20 milyon Dolar Yatırım Yaptı

Xiaomi, Çin'deki en iyi OLED üreticisine yatırım yaptı. Akıllı telefon satıcısı, LCD, OLED ve hatta mini LED ekran teknolojisi konusunda uzmanlaşmış Dalian...

Google Chrome, 2020’de Tarayıcı Pazarına Hükmetti, Microsoft Edge Zemin Kazandı

Yeni bir rapora göre, Google Chrome 2020 için tarayıcı pazarına liderlik ediyor. Arama motoru devinin popüler tarayıcısı, beş ayı geride bıraktığımızda yüzde...

Apple iPhone SE 2020, Azalan Akıllı Telefon Pazarında Büyük İlgi Görüyor

Coronavirus pandemisi çeşitli ekonomileri ve endüstrileri aksatmasına rağmen, akıllı telefon pazarı yeni lansmanlar ile hala devam ediyor. Sektör satışlarda gözle görülür bir...

Redmi 9 Görüntüleri Yayınlandı

Pazartesi günü Redmi 9 ailesinin özelliklerini gördük ve şimdi serinin en güçlü üyesi olduğu iddia edilen ilk canlı resimlere sahibiz - Redmi...

HTC Desire 20 Pro, Google Play ve NCC Tarafından Onaylandı

HTC’nin görkemli günleri geçmişte kaldı, ancak Tayvanlı şirket akıllı telefon dünyasında alakalı olmaya çalışıyor. Uyanık bir Twitter kullanıcısı tarafından fark edildiği gibi,...