Ana Sayfa Otomobil Renault’un Yeni Elektrikli Arabası Karşınızda

Renault’un Yeni Elektrikli Arabası Karşınızda

-

Twizy ile Elektrikli Araba kullanmak ister misiniz?

Günümüzün en önemli sorunların olan enerji kaynak sıkıntısı, teknolojinin gelişimine yön vermekte ve alternatifler aranmakta. İşte Renault tarafından üretilen Twizy modeli, buna en güzel örneklerden birisi olacak.

Twizy modeli hakkında detaylı inceleme:

  • Bu araç, tamamen elektrik kullanarak doğaya zarar vermeden ve enerji kaynaklarını tüketmeden çalışma prensibine bağlıdır. Herhangi bir 220 Wolt’luk elektrik kaynağından beslenebilir.
  • Hızlı şarj olma özelliği ile 3,5 saat içerisinde kendisini dolduran Twizy elektrikli araç, fren sisteminin kullanımında ve yokuş aşağı giderken kendini şarj etme, en ilgi çekici özelliklerinden birisidir.
  • Yol şartlarına göre 100 km yol alabilen araç, en kötü koşullarda 50 km menzile sahip. Genel olarak ise 80 km yol alabilmektedir. Elektrik motoruna sahip olan araç, saatte 45 km hıza 6 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor.
  • Şehir içinde kolay bir ulaşım imkanı sunan araç, şehir dışına da seyahat etme olasılığı sunuyor. Ancak menzilinizi iyi ayarlamalı ve yol üzerinde aracınızı şarj etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
  • Ergonomik bakımında çok büyük bir konfora sahip olmayan araç, genel anlamda rahat ve kullanışlıdır. Dış yapısı oldukça basit ve genel olarak etrafı açık olması, kış aylarında kullanımı zorlaştırabilir. Bunun için fermuarlı camlar ile hava akışını kontrol edebilirsiniz.
  • Araç içerisinde mobil cihazlarınızı şarj etmeniz için gerekli aparatların bulunması ilgi çekici özelliklerden birisidir. Ayrıca sadece 2 koltuk bulunan araçta, koltuklar arka arkaya yerleştirilmiş ve genel anlamda yeterli konforu sunmaktadır.
  • Vites kolu olmayan araçta, otomatik vites sistemi gibi bir özellik bulunmaktadır. Düğmeler yardımı ile geri veya ileri gidebileceğiniz fonksiyonlar, araç kullanımını çok kolay bir hale getiriyor.
  • Aracın hafif olması, farklı yol şartlarında rahatlıkla ilerlemesine ve şehir içerisinde gerektiğinde kaldırıma çıkmasında ayrıca bir avantaj sunuyor. Bunun yanında küçük bir yapıda olan araç, çok kolay bir şekilde park olabiliyor. Aynalar arası 1.40 metre ve uzunluk olarak 2.34 metreye sahiptir.

 

Haziranın sonralarına doğru satışa sunulması beklenilen Twizy, satış fiyatı olarak 13.700 Euro değerinde bir fiyat biçilmiş. Yakın zamanda şehir içinde görebileceğimiz Twizy elektrikli araç, ne kadar başarılı olacağını ve tutacağını göreceğiz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yabancı Film İzleme Programları 2020

2020 yılının en iyi yabancı film izleme programları hangileri? Hangi programlar XBMC'nin sahip olduğu Kodi gibi, çok sayıda eklenti sayesinde ücretsiz bir...

WhatsApp Yüz Kilidi ve Grup Aramaları Test Aşamasında

WhatsApp için yeni bir beta güncellemesi var. Bu güncelleme v2.20.203.3 sürüm numarasıyla geliyor. Raporlara göre, bu güncelleme birkaç yeni ve ilginç özellikle...

Call Of Duty Mobile 12.Sezon Hakkında Yeni Bilgiler Var

Call of Duty Mobile 11.sezon, şu anda yayında. Şimdi ise gözler henüz yayınlanmamış olan Call Of Duty Mobile 12.sezon hakkında. Activision, her...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri Yine Gündemde

Samsung'un yaklaşan amiral gemisi serisi Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra telefonlarının Ocak ayında tanıtılacağı söylentileri yayılıyor. Samsung Galaxy...

LG Q52 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

LG, Kore'de Q serisinde yeni bir LG Q52 adlı akıllı telefon ekledi. LG Q52 özellikleri arasında 6,6 inç 20:9 HD+ FullVision delikli...