Ana Sayfa İpucu Repack Nedir?

Repack Nedir?

Oyunlarda çok sık gördüğümüz Repack sürümünün ne olduğunu merak edenlerdenseniz, işte merak ettiğiniz soruların cevapları.

-

Oyun tutkunlarının mutlaka karşılaştıkları bir terim olan Repack, korsan oyun sektörüyle beraber ortay çıktı. Oyun forumlarında, oyun indirme sitelerinde ve benzer sitelerde mutlaka karşımıza çıkan kavramın ne olduğuna ve ne amaçla kullanıldığından söz edelim.

Repack ile Normal Sürüm Arasındaki Fark Ne?

İlk olarak oyunların normal sürümleri, Reloaded sürümleri hakkında bilgi verelim. Bahsettiğimiz tüm bu sürümler hacker gruplarının isimlendirdikleri sürümler. Yani aslında durumun asıl oyunla bir alakası yok.

Oyunun kırılması ve korsana düşmesinin ardından bu terimlerle karşılaşıyoruz. Genelde oyunun nasıl indirmeye sunulduğuyla alakalı bir durum söz konusu. Bu kısımda Repack ile en çok karşılaştırılan sürüm ise Reloaded sürümü.

Repack

İlk olarak Repack sürümünden söz edelim. Bu sürüm oyun dosyalarının sınırlandırıldığı bir sürüm. Korsan grupları oyunu kırıp indirmeye sunarken, internet bağlantısı kötü ya da kotalı olan kullanıcılar için oyun içerisinde bazı dosyaları çıkarıyor.

Oyunun içerisinde yer alan gereksiz dil dosyaları, müzik dosyaları, ara videolar ve benzeri gereksiz ögeler çıkarılıyor. Bu dosyaların çıkarılması sayesinde, genel boyut için düşüş yaşanıyor. 100 GB seviyesine kadar çıkan oyun boyutlarını düşünecek olursak, Repack sürümlerinin bir hayli ilgi gördüğü söyleyebiliriz.

Repack Avantajları Neler?

Bu sürümün en önemli avantajı dediğimiz gibi düşük boyutlar. Oyun boyutu düşürüldüğü için indirme işlemini çok daha kısa süre içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanında alandan kazanç elde etmek de mümkün oluyor. Gereksiz dosyalardan kurtulmuş oluyorsunuz.

Kötü Yanları Neler?

Bu sürümün iyi yanları olduğu kadar kötü yanları da var. Söz konusu sürümün en kötü yanı, yükleme kısmında sıkıştırılmış yükleme kullanması. Yani bu sürüm oyunları yüklerken, sıkıştırılmış dosyalardan çıkarma yapılıyor ve yükleme gerçekleştiriliyor. Bu da hem yükleme süresinin artmasına neden oluyor.

Bir yandan yükleme süresi artarken bir yandan ise sorunla karşılaşma oranı da artıyor. Bu sürümlerde yükleme hataları çok sık yaşanıyor. Oyunun silinen dosyalarından dolayı bazen oyundan atma ya da oyunun açılmaması gibi sorunlarda yaşanabiliyor.

Bu tip sorunların en sık yaşandığı sürüm Repack sürümü. Yine de boyut farkı ve internet durumları nedeniyle en çok tercih edilen korsan oyun sürümlerinden biri bu.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bugün ilginç bir sorunla gündemde. Forumlarda kullanıcıların ardı arkasına yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda Instagram silinen mesajları...

Huawei, Bilgisayar ve Monitör Pazarlarına Girmek İstiyor

Belki de ABD yasağı, belki de Xiaomi'nin PC monitör pazarındaki baskısı. Her iki durumda da güvenilir bir kaynak, Huawei'nin söz konusu pazara...

Huawei’den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Kablosuz şarj, uzun zamandır geleceğin akıllı telefon teknolojisi olarak müjdelendi ve telefonların kablosuz bir şarj pedi üzerine yerleştirilmesine veya bir kablo takılmasına...

Apple iPhone 12 Serisinin Model İsimleri Sızdırıldı!

Apple iPhone 12 serisi çok yakında piyasaya sürülecek. Telefon serisiyle ilgili detaylar gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmeye göre, "L0vetodream"...

Samsung Galaxy S21 Ultra, 5000 mAh Batarya İle Gelecek!

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 ve Galaxy Note20 serisini çoktan piyasaya sürdü. Şimdi ise, gelecek yıl çıkacak olan yeni nesil...