rosetta-burada bir-ufo-

Rosetta Philae Robotuna ne oldu da birden kapandı?

Avrupa Uzay Ajansı büyük emeklerle uzay yarışında biz de varız dedi ve dünyada bir ile imza atmayı başardı. Hareket halinde olan bir kuyruklu yıldız üzerine uzay robotunu indirme başarısını gösterdiler. Ancak bilinmeyen bir sebepten dolayı robot ile sinyaller birden kesiliverdi.

Philae indi

Rosetta Philae, Avrupa Uzay Ajansı tarafından başlatılan ve geliştirilen bir robot uzay aracıdır. Rosetta Philae isimli uzay aracıyla birlikte,  67P/Churyumov-Gerasimenko kuyruklu yıldızı üstünde ayrıntılı bir çalışma yapmak için indirilmişti. Buna ek olarak daha önce Rosetta Mars’ın ve asteroitlerin (21 Lutetia ve 2867 Steins) yakınından geçen bir uçuş yapmıştı. 12 Kasım 2014 tarihinde Rosetta Philae, kuyruklu yıldızın yüzeyine TSİ 18.00’da indi. Bu sırada Rosetta ile Dünya arasındaki mesafe 500 milyon kilometreden fazla olduğu için, Rosetta’dan gelen sinyaller, 28 dakika 20 saniye gibi bir sürede Dünya’ya ulaşmıştı, kuyruklu yıldızın yüzeyine TSİ 18.00’da inmişdi. Bu sırada Rosetta ile Dünya arasındaki mesafe 500 milyon kilometreden fazla olduğu için, Rosetta’dan gelen sinyaller, 28 dakika 20 saniye gibi bir sürede Dünya’ya ulaşmıştı.

Rosetta Philae iniş yeri

Sonradan Rosetta Philae’n sinyalleri bilinmeyen nedenlerden dolayı kesildi. Bu durum meraklı insanlarda hayal kırıklığına sebep oldu. Bu duruma ilk açıklama bilim insanlarından geldi ve  güneş enerji panellerinin gölgede kalması dolayısı ile güneşten faydalanamadığını ve enerjisinin şarj olmadığından dolayı kapandığını söylenildi.

Ancak komplo teorisyenleri ise durumun böyle olmadığını Rosetta Philae robotunun iniş gerçekleştirdiği yerde başka uzaylı araçlarının bulunduğunu iddia etseler de bilim insanları bu teoriyi desteklememişlerdir.

Komplo teorisyenlerinin dayanakları ise aşağıda yer alan görüntülere istinadendir. Buyurun şimdi siz karar verin kim haklı?

Aşağıda uzaylı görebiliyor musunuz?

https://youtu.be/Tb1Bu0BVGhU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here