Rus Yapımı Yotaphone 2 Batarya Sorununu Çözecek
Rus Yapımı Yotaphone 2 Batarya Sorununu Çözecek

Akıllı telefonların batarya sorunu, bir türlü çözülemeyen handikaplardan birisi. Ekran kalitesinin, işlemci gücünün ve RAM miktarlarının artmasıyla telefonların performansı her geçen gün daha da artarken, bataryaların bu gelişmeye uyum sağlayamıyor oluşu teknoloji şirketlerini bu konuda çözüm aramaya itiyordu.

Yotaphone ise ekran kaynaklı oluşmakta olan batarya tüketimine ciddi bir çözüm üreten elektronik mürekkepli ikinci ekranı ile piyasaya sürüldü. Geçtiğimiz günlerde Rusya devlet başkanı Putin’in Çin devlet başkanına hediye ettiği 2. nesil versiyonu ile gündeme gelen Yotaphone 2, tamamen Rus üretimi ve 5 adet de kendine özel patenti mevcut.

Telefonun en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi yukarıda bahsettiğimiz ikinci ekranı. Bu ekran, Amazon Kindle gibi e-mürekkep teknolojisine sahip reader’larda olduğu gibi oldukça düşük bir batarya tüketimine sahip ve bu da ekranı renkli bir şekilde kullanmanız gerekmediği zamanlarda önünüzde bulunan güzel bir alternatif sunmakta. Ana ekran 5 inç ve Full HD Amoled ekran iken, arka yüz 4,7 inç ve renksiz ekrandan oluşmakta. Telefonun kalınlığı ise 1 cm’yi bile bulmuyor.

Geçtiğimiz sene ilk versiyonu çıkan Yotaphone, bazı tasarım hataları konusunda eleştiri aldığı için yeni modelinde bunları düzeltme yoluna gitmiş.

2014 sonuna doğru tüm dünyada piyasaya sunulması beklenen Yotaphone 2’nin, hem Güney Koreli ve Tayvanlı teknoloji devlerinin hem de ucuz Çin malı akıllı telefonların karşısına oldukça güçlü bir rakip olacağı kesin gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here