Bitcoin

Rusyakripto para birimine önem veren ülkelerin başında geliyor. Rusya Başkan Yardımcısı Igor Shuvalov yaptığı açıklamada Rusya’nın blockchain teknolojisiyle çalışacak kendi sanal para birimini devreye almayı planladığını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de geçtiğimiz aylarda Ethereum’un sahibi Vitalik Buterin’le bir görüşme gerçekleştirmişti.

Estonya’dan sonra Rusya da kendi sanal parasını halka arz etmeye hazırlanıyor. Dünya çapında kısa sürede yükselen değeri ile dikkat çeken kripto para pazarına Rusya kendi bitcoinini yaparak girecek.

Kendi sanal para birimlerini çıkarmaya hazırlandıklarını açıklayan Rusya Başbakan Yardımcısı Igor Shuvalov, bu planı en kısa zamanda hayata geçireceklerini belirtti.

“Rusya blockchain teknolojisiyle çalışacak kendi sanal para birimini devreye almayı planlıyor” diyen Shuvalov tarafından yapılan açıklamada, “Rusya dünya çapında kendi sanal birimini ortaya koymak için uluslararası seviyede aktif olarak çalışma yürütüyor” ifadeleri yer aldı.

Shuvalov, sanal para birimlerinin ulusal ekonomiyi daha riskli değil, daha güçlü yapması gerektiğini vurgulayarak Rusya’nın bu işi gerçekleştirmek için harekete geçtiğini belirtti.

Ayrıca Rusya başkanı Putin yaptığı resmi açıklamada, ethereum’un popülerleşmesini istediğini ifade etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here