Ana Sayfa Sosyal Medya Sahte Hesaplar Facebook için Sıkıntı Oluşturmaya Başladı

Sahte Hesaplar Facebook için Sıkıntı Oluşturmaya Başladı

Sahte hesaplarla başı dertte olan Facebook için yeni adımlar atıldığı belirtiliyor. Öyle ki uygulama yetkilileri rekor oranda hesapların silindiğini açıkladı.

-

Sosyal medya uygulamalarında yeni bir döneme geçiş yapıldı. Yeni dönemi başlatan ise sosyal medya devi Facebook oldu. Geçtiğimiz aylarda yaşanan kullanıcı verilerinin çalınmasının ortaya çıkmasıyla patlak veren veri gizliliği konusu, Facebook sosyal medya uygulamasının oldukça zor bir döneme girmesine neden olmuştu.

Yaşanan olumsuzluklarla beraber uygulamanın hisselerinde ciddi ciddi bir düşüş yaşanmaya başlamıştı. Bunun dışında uygulama çok ciddi bir gelir kaybı ile yaşamış ve dava süreçleriyle karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara karşı ise uygulama yetkilileri bir dizi yeni önlem alacaklarını açıklamıştı. İlk olarak veri gizliliği konusunda yeni önlemler alınmıştı. Bunun için veri politikalarını değiştiren Facebook’un tüm bu adımlardan sonra tekrar ipleri sıktığı da ortaya çıktı. Bu kez amaç sahte hesapların önüne tam olarak geçmek.

Facebook Sahte Hesaplarla Savaşıyor

Yaşanan olumsuzlukların ardından Facebook’un yeni bir döneme geçiş yaptığı da belirtiliyor. Yeni dönemle beraber sahte hesapların tamamen önüne geçilmeye çalışılacak. Ancak yeni kararın ve yeni düzenin ardından ortaya çıkan raporlar Facebook için oldukça kötü bir durumun söz konusu olduğunu gösteriyor.

Öyle ki 2018 ilk çeyrek verilerine göre uygulamanın tam olarak 583 milyon sahte hesabı sildiği ortaya çıktı. 583 milyon sahte hesabın silinmiş olması yeni bir rekoru işaret ediyor. Öyle ki uygulamanın toplamda 2.2 milyar kullanıcısı bulunuyor.

Facebook

Ana kullanıcı sayısının çeyreği kadar sahte hesabın silinmiş olması, uygulama yetkililerinin gerçekten yeni bir döneme geçtiğini gösteriyor. Bir yandan işlerin artık sıkı tutulduğunu söyleyebiliyor olsak da bunun dışında sosyal medya devinin ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğunu da net bir şekilde söyleyebiliriz.

Şimdilik atılan tüm bu adımlar olumlu sonuçlar vermeye başladı. Ancak böyle devam ederse kullanıcı sayılarında ciddi oranda düşüş yaşanmaya başlayacak. Buna rağmen uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre düzenlemeler devam edecek. Kısacası sahte hesap haberlerini daha sık duyacağız gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy S10 Lite vs Asus ROG Phone 2 vs OnePlus 7T Karşılaştırması

Samsung Galaxy S10 Lite, kardeşi Samsung Galaxy Note 10 Lite'ın hemen ardından piyasaya sürülmüştü. Bunun dışıda bugün gündemimizde en ilginç uygun fiyatlı...

Samsung Galaxy M21 Geekbench’te Görüntülendi!

Yakında çıkacak olan Samsung Galaxy M21, Geekbench kıyaslama platformunda görüldü. Cihazın Ocak 2019'da Galaxy M20'den daha güçlü bir işlemci tarafından desteklendiğini gösteriyor.

Realme X2 Pro ve Tüm Realme Telefonlarına Wi-Fi Arama Desteği Geliyor!

Realme CEO'su Madhav Sheth, Realme X2 Pro'dan başlayarak Realme akıllı telefonlar için Wi-Fi arama özelliğini getirecek olan ve merakla beklenen yeni güncellemenin...

Oppo Find X2 Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

OPPO Find X2 amiral gemisi telefonu, 2020'nin ilk çeyreğinde resmi hale gelecek. Aralık ayında OPPO, Find X2'nin Sony'nin en son çıkan görüntü...

Evernote Linux İstemcisi Geliyor!

Resmi Evernote Linux İstemcisi Geliyor; GParted 1.1.0 Yayınlandı. GParted ekibi kısa bir süre önce, kararlı GParted Live...