Ana SayfaTeknoloji HaberleriSahte hesapların çoğu Eski sevgili içinmiş!

Sahte hesapların çoğu Eski sevgili içinmiş!

-

Bildiğiniz üzere Sosyal medya üzerinde bir sürü fake hesaplar yani sahte hesaplar açılmakta ve bu hesaplar ile iyi kötü işler çevirilmektedir. Ancak genel olarak zararlı olan bu hesapların çoğunluğu sevgililer ve eski sevgilisi ile ilgili sorunları olanların açtığı tespit edildi. Bu hesaplar ile ya eski sevgilisini etkilemek yada yeni sevgili yapmak amacı ile özellikle gençler tarafından açıldığı belirlendi.

Son zamanlarda özellikle Facebook ve Twitter üzerinden aşırı derecede fake sahte hesaplar açılarak milleti kandırmak ve zarar vermek adına bir çok olay yapıldı. Ancak bu kadar olay çoğu insana zarar vererek üzücü olaylar yaşattı. Öyle olaylar yaşandı ki karı koca boşandığı haberini bile hatırlıyoruz. Gençlerin sahte hesaplardan küfürlü konuşmaları sonrası madde kullanarak yaralanma vs diyebileceğimiz çok kötü olaylar yaşandı.

2145215

İstanbul Üniversitesi ile İnsan Toplum ve Teknoloji Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen “Sosyal Ağlarda Sahte Hesap Kullanım Eğilimi Araştırması“na katılan öğrencilerin %25.8’inin sahte hesap kullandığı, %3.2’sinin de sahte hesap açmayı düşündüğü açıklandı.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here