Samsung yaşanan patlamalar olaylarını çözüme kavuştururken, bir açıklama yapma gereği duyarak açıklama bulundu. Sunmuş olduğu raporda 26 patlama haberini yalanladı.
Samsung artık bu patlama olaylarını çözmek adına cihazları geri toplayıp onardıktan sonra dağıtıma başlamışken, bu patlama olayları firmaya göre çözüldü olarak düşünülmekte. ABD üzerinde ilk olarak başlatılan 500.000 adet cihaz ile kapanmaya başlarken, Samsung sorunu çözmüş ve bir açıklama yapmak isteyince sunmuş olduğu raporda 26 adet patlamanın yalan olduğunu açıkladı.

Ülkelerdeki Vakalar

Bu vakalardan en fazlası 9 farklı olay ile ABD iken, onu 3 olayla Güney Kore, ardından ise 2 olay ile Fransa izliyor. Ayrıca İngiltere, Kanada, Singapur, Filipinler, Vietnam, Hırvatistan, Romanya, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çek Cumhuriyeti’nde birer olay fake çıkarken ayrıca bir olay da Türkiye’den yalan olarak rapor edilmiş.

Şuana kadar toplanmış olan tam 1 milyondan fazla cihazın 26 adetinin yalan olduğunu söylemesi gayet normal. Bence bu açıklamanın doğru olduğuna bende inanıyorum çünkü. 1 milyondan fazla cihaza doğru diyip 26 cihaza yalan demesi zaten normal bir durum.

Sonuç olarak Samsung hatasını kabul etti ve cihazları onarım için geri çağırmıştı. Cihazları için tek tek inceleme yaparken ayrıca,Samsung bazı kullanıcıların cihazlarının incelenmesi için çağırıldığında göndermediklerini de bildirdi. Ayrıca şuan piyasada sorunsuz bir çok cihazında olduğu belirtelim.

Samsung bu konuda sunmuş olduğu rapor tepki almış olsa bile hatasını kabul eden biri 1 milyondan fazla cihazı onarım 26 adet için böyle bir açıklamada bulunması gayet normal karşılanması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here