Ana Sayfa İnceleme Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV Alınır Mı?

Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV Alınır Mı?

-

Akıllı televizyonlarda birçok farklı seçenek sunulmaya başladı. Özellikle bu alanda yetkin markalar olan Samsung ve LG tarafından sürekli yeni nesil akıllı televizyon modellerinin piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Bir yandan yeni nesil akıllı televizyonlar sunuluyor ancak bir yandan da uygun fiyatlı modeller içim pazar genişletiliyor. İşe bu modellerden birisi de Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV serisi.

Kısa süre sonra A101 marketlerde de satışa çıkmasını beklediğimiz akıllı TV modeli, hem tasarımı hem de sunduğu teknik donanımla fiyat performans ürünleri arasında en iyi modellerden biri olarak öne çıkıyor.

Sözü daha fazla uzatmadan bu modelin tüm tasarım detaylarından ve televizyonların teknik açıdan ne gibi artılar sunduğundan söz edelim. Bakalım Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV modeli ne kadar iddialı bir model?

Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV Tasarım Çizgileri

Yeni nesil akıllı televizyonlardan beklenti, çerçevelerin ince olması. Genelde tasarım kısmında en çok öne çıkan detayda çerçeveler oluyor. İnce çerçeveler her zaman için daha fazla tercih ediliyor ve görüntü bütünlüğü konusunda da çok daha olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Samsung 43NU7100 43

Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV modeli bu tasarımı benimseyen akıllı televizyon modellerinden birisi. Televizyonun tasarım kısmında rakiplerinden ayrılan bir yapıya sahip olduğunu ve oldukça ince  çerçeveleriyle dikkat çektiğini ekleyelim.

Ekran kısmında belirttiğimiz gibi oldukça ince çerçeveler kullanılmış durumda. Çerçeveler o kadar inceltilmiş ki görüntü alanını etkilemeyecek bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Bunun dışında televizyonun alt çerçevesi kısmında metal bir Samsung yazısının yer aldığını görüyoruz.

Samsung 43NU7100 43

Genel olarak önden baktığınız zaman oldukça başarılı bir tasarıma yer verildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ön kısımda tek dikkat çeken kısım çerçeveler değil. Bunun dışında destek ayakları da bir hayli dikkat çekiyor. Televizyonun köşelere yakın bölümlerinde yer alan destek ayakları, iki tarafta da öne çıkmayı başarıyor.

Her iki destek ayağında da iki adet destek noktasının bulunduğunu görüyoruz. Toplamda 4 destek noktasının bulunduğunu ve bu destek ayaklarının da oldukça ince olduğunu belirtelim.

Ayrıca Bakınız: Samsung Galaxy A20 İncelemesi

Destek ayaklarının ince olması, ekranın önden görüntüsünün biraz daha dikkat çekici olmasını sağlamış durumda. Bunun dışında ön kısımda başka bir detay yok. Arka kısma geçtiğimiz zaman ise biraz daha bombeli bir kasanın sunulduğunu görüyoruz.

Samsung 43NU7100 43

Tüm bağlantı noktaları ekranın yan kısmına konumlandırılmış durumda. Yine hoparlör bağlantıları da ekranın tamamen arka kısmına yerleştirilmiş. Önde daha iyi bir görüntü sunulması konusunda iyi bir adım atıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. V ayaklı ikili stant kullanılan televizyonun, slim kasa olarak geçtiğini ve bir hayli ince olduğunu da ekleyelim. Zaten ölçülere aşağıda yer vereceğiz.

Ölçüler Ayaklı: 970.2 mm X 636.3 mm X 210.3 mm

Ölçüler Ayaksız: 970.2 mm X 563.2 mm X 58.8 mm

Ağırlık Ayaklı: 9.8 kg

Ağırlık Ayaksız: 9.6 kg

Tasarım kısmında son bahsedeceğimiz bölüm ise televizyonların renk seçeneği olacak. Renk seçeneği konusunda alternatif sunulmuyor. Sadece siyah renk seçeneği var.

Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV Teknik Özellikler

Teknik özellikler kısmında iddialı bir televizyon serisi sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu modelde yer alan ekran özelliklerinden başlayarak teknolojilerden söz edelim. Yine panel olarak LED tercihinin yapıldığı bir modelle karşı karşıyayız.

Bu modelde kullanılan LED panel, düz (flat) ekran tipinde. Diğer modellerde olduğu gibi kavisli ya da dışa doğru çıkık bir ekran söz konusu değil. Bunun yerine düz bir panel kullanıldığını görmek mümkün oluyor.

Samsung 43NU7100 43

Ekran boyutu kısmında ise 43 inçlik standart bir değere yer veriliyor. Tabii ki 43 inç dışında da seçim yapmak mümkün. 43 inç üzerinden başlayan boyut seçeneklerinde 75 inç seviyesine kadar çıkış yapıldığını görebiliyoruz. Bu seviyede bir ekranın 75 inçlik versiyonunu seçmeniz ise otomatik olarak fiyatın bir hayli yükselmesini sağlıyor.

Ayrıca Bakınız: Piranha 1125 Full HD Kamera Alınır Mı? Özellikleri Neler?

Özellikle kur farkından dolayı 11 bin üzerinde rakamları görmeniz mümkün oluyor. Boyut konusunda başlangıç modeli olan Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV versiyonu ise çok daha uygun bir fiyat aralığına sahip. Bu detayı da belirttikten sonra teknik özelliklerden devam edelim.

Samsung 43NU7100 43

Serinin ekran boyutu 109 cm ve çözünürlük değeri de 4K yani 3840 X 2160 piksel olarak belirlenmiş durumda. Çözünürlük değeri ve boyut bir kenara, gerçek yenileme hızının da 50 Hz olduğunu ekleyelim. Desteklenen çıkış ise 3840 X 2160 pikselde 60 Hz HDMI çıkışı olarak belirlenmiş durumda. Ekranların dinamik renk desteğine de sahip olduğunu ekleyelim.

Bunun dışında hem HDR10 desteği var hem de HDR10+ desteği var. Bu da demek oluyor ki görüntü ve renk konusunda çok daha başarılı sonuçlar sunuluyor. Daha gerçekçi renkler ve daha gerçekçi bir görüntü deneyiminin sunulduğunu görüyoruz.

Zaten HDR desteği bulunmayan 4K televizyon modelleri önerilmiyor. Bu modellerin devrinin geçtiğinin ve birçok televizyonda HDR desteğinin bulunduğunu da ekleyelim.

Samsung 43NU7100 43

Bu değerlerin dışında, görüntü kalitesini daha da arttırmak adına Samsung’un resmi ekran teknolojilerini de kullandığını görüyoruz. Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV modelinde bu konuda iddialı birçok teknoloji var.

İlk dikkat çeken teknoloji, PurColour teknolojisi. Renklerle ilgili bir teknoloji olarak karşımıza çıkan PurColour, renklerin çok daha gerçekçi olarak sunulmasını sağlıyor. Daha renkli ve çok daha canlı görüntüleri elde etme şansı buluyorsunuz. HDR ile birleştiği zaman, genel görüntü kalitesinin çok daha yukarı taşındığı bir teknolojiden söz ediyoruz.

Samsung 43NU7100 43

Bunun dışında dikkat çeken bir diğer teknoloji ise UHD karartma özelliği. UHD karartma teknolojisi sayesinde ekran daha küçük bloklara bölünüyor ve bu şekilde görüntüler işleniyor. Bu sayede de ayrıntıları daha net bir şekilde görmek mümkün hale geliyor. Özellikle yüksek detaylı görsellerde oldukça başarılı bir sistemden söz ediyoruz.

Sadece ekran teknolojilerinden söz etmek yanlış olacaktır. Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV modelinde akıllı televizyon teknolojileri de öne çıkıyor.

Ayrıca Bakınız: Google Stadia Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

Serinin en çok dikkat çeken kısmı, One Depth özelliği. Tek bir ekranda çeşitli içeriklerin toplanmasını sağlayan bölüm, tüm bu içeriklerin küçük resimler halinde ön izlemelerinin sunulmasını sağlıyor. Bu şekilde istediğiniz içeriğe anında ulaşmanız ve izlemeniz mümkün oluyor.

Samsung 43NU7100 43

Diğer bir akıllı TV artısı ise SmartThings uygulaması. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama üzerinden televizyonunuzu kontrol etmeniz mümkün. Uygulama üzerinden televizyonunuzun kumanda özelliklerini kullanabileceğiniz gibi ekran yansıtma gibi ayrıcalıkları da kullanabiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir uygulamaya gerek yok.

Ayrıca Samsung bulut ile bağlantı desteği de sunuluyor. Samsung bulut ile sunulan bağlantı desteği sayesinde, TV üzerinden tüm resimleri görüntüleme ve diğer cihazlarınızda yer alan içerikleri görüntüleme gibi ayrıcalıklara sahip oluyorsunuz. Bunun için sadece ana bulut sistemini kullanmak yeterli oluyor. Ekstra bir alana ya da uygulamaya gerek kalmıyor.

Samsung 43NU7100 43

Televizyonun içerisinde 4 çekirdek 1.5 GHz hızında bir işlemci olduğunu ve Samsung’un Tizen işletim sistemine yer verildiğini de ekleyelim. Tizen işletim sisteminin tüm artıları kullanılıyor ve kullanıcılara internetin sonsuz dünyası da sunulmuş durumda. Tüm bunlar için televizyonunuzun internet bağlantısını kurmanız yeterli oluyor.

SteamLink desteği

Dikkat çeken bir başka konuya değinelim. Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV tam olarak bir oyun ekranı değil. Bir oyun ekranı olmamasına karşın Samsung oyuncuları da unutmamış. Oyunlarını dev ekran üzerinde oynamak isteyen kullanıcılar için SteamLink artısı sunuluyor.

Samsung 43NU7100 43

SteamLink sistemini kullanmak için tek yapmanı gereken bilgisayarınızda yer alan Steam ile eşleştirme kullanmak. Bunun dışında yapılacak herhangi bir işlem yok. Tabii ki sistem için yine bilgisayarınız kullanılıyor. Görüntü konusunda da oyuncu monitörlerinde yer alan performans değerlerini beklememek gerekiyor.

Ses Gücü Nasıl?

Son görüşlerimize geçmeden önce Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV modelinin ses özelliklerine de kısaca bakmak gerekiyor. Ses özellikleri konusunda iddialı bir cihaz sunulduğunu söylemek yanlış olmaz.

Samsung 43NU7100 43

2.0 hoparlör sistemine sahip olan modelde 20 W gücünde ses çıkışı var. Dolby Digital desteğiyle beraber öne çıkan ses sisteminin bağlantıya göre Dolby Digital Plus desteğine de yer verdiğini ekleyelim. Bu tamamen bağlantınızla alakalı bir durum.

Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV Alınır Mı?

Gelelim merak edilen son soruya. Söz konusu akıllı televizyonu tüm özellikleriyle ele aldık. Merak edilen söz konusu akıllı televizyonların ne kadar tercih edilebilir olduğu. Bu konuda net bilgiler verebiliriz. Samsung’un ekranlar konusunda uzun yıllar elde etmiş olduğu bir deneyim var. Marka ekranlar ve görüntü teknolojisi konusunda rakiplerinin epey bir önünde.

Böyle bakıldığı zaman Samsung 43NU7100 43” UHD 4K Smart TV tercih edilebilir, yüksek performans değerine sahip olan bir televizyon. Televizyonun tasarımının da oldukça önemli bir artı olduğunu ve tasarım kısmında da başarılı bir seri sunulduğunu ekleyelim. Diğer bir avantajlı nokta ise bu modelin şu an için A101 üzerinden satışa çıkacak olması.

Piyasanın fiyatlarına göre biraz daha aşağı bir fiyatla satılacak olan model, 2.929 TL peşin satış fiyatına sahip olacak. Ayrıca A101 üzerinden yapılacak satışta taksitli satış imkanı da sunulacak.

Taksitli olarak satın almak isteyen kullanıcıların ise 9 aylık taksit için 2.999 TL ödemesi gerekecek. A101 üzerinden satılacak olan modelin de 2 Yıl Samsung Türkiye garantisi içerisinde olacağını ekleyelim.

Alınabilecek televizyon modellerinden biri olarak değerlendirilen serinin satış fiyatının ve taksit imkanlarının dışında bu modelin 23 Mayıs itibariyle marketlerdeki yerini almayı beklediğini de belirtmek gerekiyor. Tabii ki stok durumu konusunda yorum yapmak şu an için pek mümkün değil. Özellikle uygun fiyatı nedeniyle stok sorunu yaşanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

YouTube videoları Ücretsiz Nasıl indiririz!

YouTube videolarını indirirken, güvenilir mobil internet erişimi olmayan yerlere, trenlere ve yerlere seyahatlerinizi eğlendirmek için ideal olan bir internet bağlantısı olmadan izleyebilirsiniz.

OnePlus Concept One ‘ın Dünya Turundan Görüntüler!

Geçen ay, OnePlus Concept One'ın dünya turuna çıktığını söyledik ve bugün şirket, cihaza görme ve muhtemelen dokunma umuduyla telefona çizilen kalabalıkları gösteren...

Apple Yeni Bir AirPods Pro Varyantı Planlıyor!

Apple kısa süre önce, çok beklenen aktif gürültü engelleme özelliğiyle gelen AirPods Pro adlı yeni gerçek kablosuz kulaklıklarını piyasaya sürdü. Ancak, teknoloji...

Samsung, 6nm ve 7m EUV Yonga Setleri İçin Seri Üretime Başladı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 6nm ve 7nm EUV (Extreme Ultraviolet) yonga setlerinin seri üretimine başladığını açıkladı. Bilmeyenler için...

Xiaomi, Sterilize Lambalı PC Monitör Standını Piyasaya Sürdü!

Çin'de sosyal ve ekonomik faaliyetleri baltaayan COVID-19 salgınının ardından yüz maskesi ve sterilizasyon cihazlarının satışı arttı. Xiaomi Youpin son zamanlarda birkaç sterilizasyon...