Samsung 5G

Samsung Galaxy S6 modeli ile tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Samsung, Dünya Mobil Kongresi’nde başka bir özelliği ile de gündem yaratacak.

Sadece yeni telefon modelleri ile dahi teknoloji alanında heyecan yaratmayı başaran Samsung, SK Telecom ile birlikte kongrede bir gösteriye de imza atacak. İki firma, yeni mobil aktarım sisteminde 7.5 Gbps’in üzerine nasıl çıkılabileceğini gösterecek. Her ne kadar 5G teknolojisi tam olarak belirlenmemiş ve tanımlanmamış olsa da bu yeni hız ile birlikte kabalıklardan seslerin yükselmesi bekleniyor. Pek tutmayan ve bekleneni veremeyen 3G ve 4G’nin ardından bu yeni hız, kişiler ve ağlar arasında milimetrik sinyal dalgaları ile hızlı bir şekilde veri aktarımı sağlıyor.

Samsung Note 8'e İki Yeni Video Geldi!

Şu an için denemelerin yapıldığı bu yeni aktarım sisteminden yararlanmak için iki telefonun da birbirini görmesi gerekiyor. Cebinizde duran ve yürüdüğünüz anlarda bu teknolojiyi kullanmanız şu an için mümkün değil.

Kongrede yapılacak tanıtım ile birlikte daha çok ilgi çekmesi beklenen yeni aktarım sisteminin önümüzdeki günlerde geliştirilmesi ve çok daha kolay bir şekilde kullanıma sunulması bekleniyor.

Samsung 5G


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here