Samsung Telefonlarını Taksitle Satacak

Samsung uzun zamandır rakibi olan Apple’ın telefon yükseltme programını birebir kopyalayıp bugünden itibaren uygulamaya koydu.  

Nerede ise altı ayda bir akıllı telefon yeni modeli ile karşılaşmaktayız. Gözde olan akıllı telefonların fiyatı dudak uçuklatacak derecede olunca haliyle üreticiler taksitlendirme olayına girdiler. Hele ki operatörlerden taksitli telefon almış iseniz taksit sayısına göre 12 ya da 24 veya 36 ay aldığınız telefonun borcu bitene kadar o telefona bağımlı kalıyorsunuz. Bazen telefon kullanılmaz hale geliyor ama hala siz telefonun borcunu ödemeye devam ediyorsunuz. Belki de insanın zoruna giden en kötü durum kullanmadığı telefonun borcunu ödemek olsa gerek.

iphone7-1

Maddi durumu kısıtlı olup da taksitli telefon alanları düşünen Apple kullanıcılarını mutlu edecek bir uygulamayı geçen yıl başlatmıştı. iPhone Yükseltme Programı adını verdiği proje ile artık elinizdeki telefonların borcu bitmese dahi iade ederek en son model Iphone marka telefonu kullanma şansına sahip oluyorsunuz ve taksitlerinizi  de ödemeye devam ediyorsunuz. 

Örneğin;Bu programa katılan tüketiciler, Apple ile 2 yıllık bir sözleşme imzalıyor ve her ay en az 32 dolar ödeyerek yeni bir iPhone sahibi oluyorlardı. 12 ay sonra ise Apple, eski iPhone modelini alarak kullanıcısına yeni tanıtılan iPhone modelini veriyor. Kullanıcı ise kalan taksitleri 32 dolar şeklinde ödemeye devam ediyordu.

Apple’ ı rakip olarak gören Samsung hakkında da yakın bir zamanda iPhone Yükseltme Programı‘ na benzer bir duyuruyu yapacağı şeklinde dedikodular yayılsa da şirketten resmi bir açıklama gelmemişdi. Ancak bugün gelen açıklamalara bakılırsa Samsung’un Galaxy S7‘ler için telefon yükseltme programını Güney Kore’de başlattı bile…

Reuters’in duyurduğu habere göre, Samsung kullanıcılarına artık  24 aylık ve 12 aylık ödeme imkanı sunuyor. Eski telefonlarını belirtilen noktalara getirip teslim eden kullanıcılar yeni model telefonları isterlerse 12 ay taksitle teslim alıyorlar ve gelecek zaman diliminde farklı medeller çıkar ise istekleri doğrultusunda yeni cihazı alabiliyor ve bir 24 aylık süreci daha başlatmış oluyorlar.

Güney Kore’de kullanıcıların aylık ödemesi gereken tutar ise 7,700 won (6.35 dolar). Bu şekilde faydalanmak isteyen kullanıcılar  isterlerse 12 ayın sonunda Galaxy S8’e direkt olarak sahip olabilecekler.

Samsung yükseltme programının Apple’ın programıyla hemen hemen aynı olduğunu da belirtelim. Ancak maalesef şimdilik Türkiye Piyasası için bu durum söz konusu değil. Muhtemelen Taksitle telefon satan operatörlerin bu durumu kullanıcı lehine değerlendirip üreticiler için masaya oturması şart gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here