Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Çentikli Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Çentikli Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung çentikli ekran tasarımına geçiş yapıyor. Samsung Çentikli Ekran patent görsellerinde yeni detaylar ve tasarımlar için bilgiler ortaya çıktı. İşte o görseller ve yeni detaylar...

-

Çentikli ekran kullanımı, son dönem akıllı telefonları için bir hayli popüler olmaya başladı. İlk olarak iPhone X akıllı telefonları için kullanılan çentikli ekran tasarımı, adeta bir akım gibi yayıldı ve birçok akıllı telefon markası çentikli ekran kullanmaya başladı. Bu markalar arasında Android’in devleri de yer aldı. Fakat Android’in amiral gemisi modeli olarak adlandırılan Samsung, çentikli ekran tasarımına karşı bir türlü sıcak bakmadı. Bugün paylaşılan yeni patent görselleri ise sonunda bu durumun değişiklik gösterdiğini ortaya koyuyor. Paylaşımlara bakacak olursak, Samsung Çentikli Ekran tasarımı için yeni bir patent alınmış durumda.

Samsung Çentikli Ekran Tasarımı Nasıl Olacak?

Paylaşılan görsellere ve patent detaylarına baktığımız zaman, Samsung Çentikli Ekran tasarımının ekran sistemini bir hayli değiştireceği görülüyor. Telefonların ekran kısmında alışılmış bir çentik bölümüne yer verileceği görülüyor ancak ekran kısmında çok daha geniş bir yüzeye yer verilmiş gibi gözüküyor. Sonsuz ekran teknolojisinin yeni versiyonu olarak gösterebileceğimiz ekranların neredeyse tamamen çerçevesiz olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Çentikli Ekran

Bunun dışında telefonların ekran kısmında çentik bölümünün kamera alanlarını da içermesi bekleniyor. Yani bunun içinde ekstra bir alan sunulması gerekmeyecek. Arka kısma baktığımız zaman ise farklı modeller için farklı tasarımların kullanılacağı üzerinde durulmuş. Ana modelde yan yana sıralanmış olan kameralara yer verildiği görülüyor.

Anten çizgileri net bir şekilde ortaya çıkan akıllı telefonların en çok dikkat çeken detayı ise arka kısımda bir parmak izi sensörü bulunmaması. Ön kısımda da bunun için bir home tuşu olmadığını görüyoruz. Ekranda gömülü parmak izi sensörlerini ya da sadece yüz tanıma sisteminin kullanılacağını işaret eden gelişme dışında, başta bir detay ise ortaya çıkmış değil.

Samsung Çentikli Ekran

Samsung Çentikli Ekran tasarımından sonra markanın yeni modellerde nasıl bir tasarım kullanacağını zaman gösterecek. Şimdilik beklenti, Galaxy S10 ya da Note 10 akıllı telefonlarında bu yeni tasarımların kullanılacağı yönünde. Ekstra bir gelişme olursa sitemizden yeni haberlere yer vereceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here