Samsung Chromebook Pro, CES 2017 ‘de tanıtılan iddialı cihazlardan biri oldu. Dokunmatik ekranı ve bir kalemi bulunan cihazı inceledik.

Chromebook Pro 2 GHz Intel M3 işlemcisi ve 4GB RAM ile oldukça iyi performans sergileyeceğe benziyor. İyi çalışmakla kalmayıp, aynı zamanda dizüstü bilgisayarın 12,3″ dokunmatik ekranında harika görünürler, 2400 x 1600 çözünürlük (3: 2 oran) ve 234 ppi değerleri bulunuyor.

Ama bekleyin, daha fazlası var: bir tablete dönüştürmek için ekranı 360 derece dönebiliyor. Android uygulamaları dokunmatik olarak tasarlandığından bu oldukça hoş. Gerçi daha da fazlası var. Aşağıdaki videoyu kontrol edin.

https://gfycat.com/LazyImpressionableHellbender

Evet, bu dahili bir kalem. Ancak, teknik olarak değil, “S-Pen” olarak adlandırmayın. Bununla birlikte, kalem, Chromebook Pro tablet modundayken oldukça kullanışlı olan notlar yazmanıza olanak tanır. (Note  serisininin daha büyüğü gibi düşünebilirsiniz)

Kalem, Chromebook Pro’nun magnezyum tabanının sağ tarafına çok iyi uyuyor. Bunun yanında, bir USB Type-C, Güç / Kilit düğmesi ve ses yayıcı da bulunuyor. Sol tarafta başka bir USB Type-C, 3.5mm kulaklık girişi ve bir SD kart okuyucu var.

 

Tam boyutlu klavye ve izleme dörtgeninin kullanımı çok güzel. Hareketli giriş izni rahat kullanım için yeterince büyükken, klavye tuşları iyi bir kullanım sunuyor.

Genel olarak, Chromebook Pro, popüler iPad Pro ve Microsoft Surface 4‘ün gerçek bir rakibi olmak için sağlam bir şansa sahip gibi. Özellikle, Samsung doğru fiyat elde ederse başarılı olabilir!

Ancak, önümüzdeki ay piyasaya sürüldüğünde Chromebook Pro‘nun fiyatı 499 ABD Doları olacak gibi. 300-350 dolar aralığında fiyatlandırılsaydı Chromebook Pro mükemmel olurdu. Beklendiği gibi, Chromebook Pro, muhtemelen benzer bir fiyata daha fazla işlevsellik sunan uygun Windows tabanlı dizüstü bilgisayarlar tarafından aşılmış olacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here