Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Esnek Ekranlı Yeni Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Samsung Esnek Ekranlı Yeni Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Samsung'un katlanabilir cihazı zaten yenilikçi bir tasarıma sahipken, şirket işleri biraz daha zorlayacak gibi duruyor..

-

Samsung, 2019 yılının ilk çeyreğinde, yılın en yenilikçi akıllı telefonlarından biri olarak Galaxy Fold‘u piyasaya sürdü. Ancak şirket, bu telefon ile yeniliği sonlandırmıyor. Yeni bir patentte üst çerçeveyi gizleyebilen esnek bir şekilde kayar dokunmatik ekrana sahip başka bir özel telefon üzerinde çalışıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, akıllı telefon, yukarı veya aşağı kaydırılmasını sağlayan karmaşık esnek bir ekrana sahiptir. Bu nedenle, telefon görüşmeleri almak için selfie kamerasını ve kulaklığı barındıran ekranın üstündeki çerçeveyi gizleyebilir veya gösterebilir.

Bu şekilde kayar ekranlı bir akıllı telefona ilk defa rastlamamıza rağmen, daha önce tanıtılan Mi Mix 3 bu tasarımın fikir babası oluyor. Xiaomi’nin ki sadece aşağı doğru kayıyor ve kameralar gün yüzüne çıkıyordu. Ancak Samsung’un cihazı tamamen farklı bir uygulama olan hareketli, esnek bir ekrana sahip.

Samsung Esnek Ekranlı Yeni Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Çizimlere göre, kullanıcı ne zaman bir sesli veya görüntülü çağrı aldığıda ekranı aşağı kaydırarak telefonu kullanabilecek. Buna karşılık telefonu kapatınca yukarı doğru kaydırarak, ahizeyi ve selfie kamerasını gizleyecek.

Bu süslü kayan ekranın, çağrıları yanıtlama dışında başka bir işlev sağlayıp sağlamadığı şu anda bilinmemektedir. Bununla birlikte, akıllı telefona zarif bir görünüm veren yüksek ekran / gövde oranına sahip olacak gibi duruyor.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi Mi 9T, MIUI 12 Güncellemesi Aldı

Daha önce sadece kapalı beta sürümünde mevcut olan Xioami'nin kullanıcı arayüzünün en yeni sürümü MIUI 12, şimdi bazı Mi 9T telefonlarına (Bazı ülkelerde Redmi...

2020’nin En İyi Android Televizyonları

İnternet, televizyonları akıllı hale getirmek de dahil olmak üzere birçok şeyi mümkün kıldı. Akıllı televizyonlar, sıradan dijital ve kablolu televizyonlara kıyasla çok...

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu...

En İyi Savaş Oyunları 2020

Oyun severler ya da en iyi oyunlar neler gibi detayları öğrenmek isteyenler için en iyi 10 savaş oyunu haberimii okumaya devam edin.

2020’nin En İyi Bedava Android Yarış Oyunları

Yarış oyunları, hız tutkunları için vazgeçilmez. Hırsı ve kıyasıya rekabeti yansıtan oyunlar hayatımızda büyük bir yer sahibi. Bu yüzden 2020'nin en iyi...