Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy Fold Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 14 Şey

Samsung Galaxy Fold Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 14 Şey

-

Samsung Galaxy Fold, teknolojinin geldiği nokta hakkında heyecan vermeye devam ediyor. Bundan önceki yazımızda Samsung Galaxy Fold almanıza gerek var mı? sorusuna cevap aramıştık. Şimdi gelelim Galaxy Fold keşif sürecinde karşılaştıklarımıza.

Elbette birinci nesil cihaz olarak Galaxy Fold, bazı hatalarla birlikte geliyor. Raflarda yerini aldığında bu hataların da hızla giderileceğini düşünüyoruz.

Giriş kısmını geçtiğimize göre Galaxy Fold’un heyecan verici yönlerine geçelim. Ama ondan önce birkaç hatadan bahsedeceğiz.

Samsung Galaxy Fold’un Birkaç Problemi

1) Yatay olan bazı uygulamalar (oyunlar gibi) yönlendirmeler konusunda çok özeldir ve telefonu çevirirseniz ters yönde dönmez. Bu, yatay konumlandırdığınızda telefonun çok özel bir yönelime sahip olduğu ve bu yöndeki hoparlörlerin sesini kısamayacağınız bir noktada olduğu anlamına gelir.

2) Süreklilik özelliğini (daha küçük ekranda bir uygulamayı açıp sonrasında telefonu katlayarak büyük ekrana geçtiğiniz) desteklemeyen uygulamalar, katlandıktan sonra uygulama penceresinin her iki tarafında büyük siyah çubuklar gösterecektir. En popüler uygulamaların bunu düzeltmek üzere yakında güncelleneceğini umuyoruz.

Samsung Fold Bazı Uygumalarda Sorun Yaşıyor
Samsung Fold Bazı Uygumalarda Sorun Yaşıyor

3) Daha küçük olan dış ekranda fotoğraf ve video çekmek mat bir deneyim sunuyor(muhtemelen daha küçük boyutundan veya belki de biraz düşük kalitesinden kaynaklanıyor?). Ama Galaxy Fold’u açtığımızda bir iPad ile fotoğraf çekiyormuş gibi hissediyoruz. Fotoğraflarınızı büyük ekranda incelemek çok keyifli ve diğer problemi telafi ediyor. Ayrıca görüntü kalitesinin Galaxy S10+ ile aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Fold Hakkında Bilmediğiniz 14 Şey
Samsung Galaxy Fold Hakkında Bilmediğiniz 14 Şey

4) Telefonu açtığınızda, harici ekran hiçbir koşulda çalışmaz. Ve bu anlamlı görünse de, bir kişinin fotoğrafını çekerken, o kişinin bunu ayna olarak kullanabilme fırsatını da kaçırdığını görüyoruz. Kim en iyi şekilde görünmek istemez ki? Mate X‘te bunun daha iyi bir uygulaması var.

Samsung Fold Katlandığında Dış Ekran Çalışmıyor
Samsung Fold Katlandığında Dış Ekran Çalışmıyor

5) Galaxy Fold katlandığında, ön ve arka panellerin menteşe ile temas ettiği yerde hafif bir esneklik var ancak telefonu açtığınızda kayboluyor. Bu büyük bir sorun değil fakat malzemenin ucuz ve dayanıksız görünmesine sebep oluyor.

6) Ayrıca geniş ekran dikey modta, içeriklerde gezinirken gözle görülür bir jello etkisi de var. Ekran içeriği soldan sağa doğru güncellendiğinden, orada küçük bir gecikme yaşanıyor.

7) Galaxy Fold’u katlanır halde tutan mıknatıslar oldukça güçlü. Bu sebepten küçük metal cisimleri kolayca çekiyor. Bu 2000 dolarlık telefonu metal cisimlerle beraber cebinize taşımayı düşünmeyin. Söylemesi bizden…

Samsung Fold'u Mıknatıs Olarakta Kullanabilirsiniz
Samsung Fold’u Mıknatıs Olarakta Kullanabilirsiniz

8) Ancak, kapalı kalmasını sağlayan güçlü mıknatıslara rağmen, Galaxy Fold’u tek elle açmak oldukça kolay. Sadece biraz parmak jimnastiği gerekiyor. Ne kadar çok yaparsanız o kadar kolaylaşıyor ve bir süre sonra keyifli bir oyuna dönüşüyor. Tabi o sırada 2000$ ödediğiniz aklınıza gelip ciddileşmeniz gerektiğini farkediyorsunuz.

Galaxy Fold’un Şaşırtan Özellikleri

Şimdi de Samsung Galaxy Fold’un tasarlanma sürecinde ciddi bir düşünce sonucu ortaya çıktığını gösteren birkaç özelliğe değinelim.

9) Bir görüşme yapıyorken telefonu açarsanız (tablet haline getirirseniz), çağrı otomatik olarak hoparlör moduna geçer.

Samsung Galaxy Fold Hakkında Bilmedikleriniz
Samsung Galaxy Fold Hakkında Bilmedikleriniz

10) Galaxy Fold, Galaxy S10e gibi yan tarafta kapasitif bir parmak izi tarayıcı kullanıyor ve Bixby düğmesi olarakta kullanılıyor. Üzerinde ise küçük bir güç düğmesi yer alıyor.

Galaxy Fold Parmak İzi Okuyucusu Yanda Yer Alıyor
Galaxy Fold Parmak İzi Okuyucusu Yanda Yer Alıyor

11) Birlikte gelen koruyucu kılıf iki parça. Bu nedenle kendisi bükülebilir değil.Telefona güvenli bir şekilde yapıştırmak için hafif bir yapıştırıcıyla beraber geliyor. Ancak uyguladıktan sonra kolayca çıkarabilirsiniz.

12) Ekran katlama yeri farkediliyor ancak görsel olarak umursamadık. Ekrana bakarken bir sorun oluşturmuyor. Ancak parmağınızı sola veya sağa kaydırdığınızda hissediyorsunuz ve o katlama yerini hiç unutamıyorsunuz.

13) Samsung Galaxy Fold üç yazma moduna sahip. Normal bir klavye, bölünmüş ekran klavyesi ve hatta sabit olmayan bir klavye.

14) Tıpkı Galaxy S10 serisinde olduğu gibi, Galaxy Fold da hem normal hem de ters kablosuz şarj özelliğine sahip.

Samsung Fold Wireless Şarj
Samsung Fold Wireless Şarj

Elbette Samsung Fold’u detaylıca anlatacağımız bir inceleme yazısıyla karşınızda olacağız. Ancak Galaxy Fold’u keşfetme sürecimizde karşılaştıklarımızı sizlerle paylaşmak istedik.

KaynakGsm Arena
25,585BeğenenlerBeğen
56,932TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here