Samsung Galaxy Folder 2 ile şirketin ikinci kapaklı telefonu olmaya hak kazanan telefon resmi olarak duyuruldu.

Şimdiye dek Samsung Kapaklı telefonlar için ön koltukta oturmayı hiç tercih etmemişti. Ancak yeni ürettiği cihaz ile anlaşılan kapaklı telefon konusunda ön koltukta oturmayı istemiş gibi. Apple’ın kısa süre önce duyurmuş olduğu yeni model cihazların hemen ardından yeni bir model telefon tanıtmayı amaçlayan Samsung, uzun zamandır hakkında sızıntılar gelen telefonu resmi olarak duyurdu. Ayrıca cihaz özellikleride belirtildi.

Galaxy Folder 2 Özellikleri

Galaxy Folder 2 hakkında yapılmış olan açıklamarın üzerine kapaklı telefonda 4 çekirdekli SnapDragon 425 işlemci yer almakta. Telefonda 2 GB RAM‘ede yer verilmiş.

Cihaz HD kayıt yapabilirken arka kamerasına baktığımızda 8 MP bir kamera görüyoruz. Ön kamerası ise 5 MP olarak gelmekte. Telefonun depolama hafızası 16 GB olmasına rağmen ayrıca MicroSD ile cihazın depolama hafızası arttırılabiliyor.

galaxy-2-folder-3

Kapaklı telefon gelirken çift kart desteği ile gelmekte. Bu şekilde birden fazla hattı olan kullanıcılar için oldukça başarılı bir telefon. Telefonun donanımlarına bakıldığında orta segmentte olabilecek bir cihaz olarak görülüyor. Kutusundan Android 6.0 Marshmallow ile gelen Folder 2’nin bir diğer dikkat çeken özelliği ise bataryası. 1.950mAh olarak gelen batarya orta seviye bir cihaz için gayet ideal.

Samsung Galaxy Folder 2 tanıtım ile beraber telefon hakkında yukarıdaki açıklamalar verilmiş olsa bile hangi ülkelerde satılacağı halen belirtilmedi. Türkiye’de satılacağı hakkında bir açıklama henüz gelmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here