Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy J5 ve Galaxy J7 akıllı telefon modellerini duyurdu. Haberimizde teknik özellikleri ve aralarındaki farklara değindik.

Öncelikle belirtmek isterim ki cepkolik, cep telefonu kategorisinde binlerce cep telefonuna ait teknik özellikleri sunan ve detaylı analizlerin yer aldığı bir platform. Eğer akıllı telefon almayı ya da mevcut cep telefonunuza ait detaylı bilgileri edinmeyi düşünürseniz sayfamıza uğramanızda fayda var.

Gelelim yeni çıkan Samsung Galaxy J5 ve J7 model cep telefonlarına. Detaylı teknik özelliklerine aşağıdaki resimlere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu akıllı telefonların nisan ayında kullanıcılar ile buluşacağını belirterek aralarındaki farklara ve özelliklere değinelim.

samsung-galaxy-j7-2016r  samsung-galaxy-j5-2016r

J5’in ölçüleri bu şekilde 145.8 x 72.3 x 8.1 mm ve 59 gr. J7’nin ise 151.7 x 76 x 7.8 mm ölçülerine sahip ve 170 gram. Tabi bu iki telefonu ayıran en büyük özellik ekran boyutları. Galaxy J5‘de 5.2″ ekran ve 720p çözünürlük bulunuyorken, Galaxy J7‘ de ise 5.5″ ekran ve Full HD çözünürlük bulunuyor.

Her iki telefonda da 13 MP f/1.9 lense sahip kamera kullanılmış. Bu kamera sayesinde her iki model de full HD video kaydı yapabiliyor. Diğer en büyük farkları ise işlemcileri. Galaxy J5 4 çekirdekli 1.2 GHz işlemci kullanıyorken, bu oran J7’de 8 çekirdekli ve 1.6 GHz.

Samsung Galaxy J5

Son olarak Galaxy J7‘de 3.300 mAh kapasiteye sahip J5’e göre daha büyük bir batarya kullanıyor. J5’de ise 3.100 mAh‘lik batarya mevcut. Diğer tüm teknik özelliklerine yukarıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz akıllı telefon karşılaştırma aracını kullanarak diğer tüm modeller ile de karşılaştırma yapabilirsiniz.

Hatırlatmak isteriz ki Samsung artık yeni model adı yerine mevcut modellerinin sonuna çıkardığı yılı ekliyor. Lütfen sizlerde geçen sene çıkan Galaxy J5 ve Galaxy J7 modellerini yeni tanıtılan modellerle karıştırmayın :)

Dilerseniz telefon özellik karşılaştırma aracını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here