Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung Galaxy M51 Fiyatı, Özellikleri ve Tasarımı

Samsung Galaxy M51 Fiyatı, Özellikleri ve Tasarımı

Samsung Galaxy M51 tanıtılmadı ama Samsung Almanya sitesinde ortaya çıktı. Samsung Galaxy M51 ne zaman geliyor?

-

Aylardır beklediğimiz akıllı telefonlar içerisinde yer alan Samsung Galaxy M51, tanıtıldı. Aslında buna tam bir tanıtım demek doğru olmayacaktır çünkü herhangi bir etkinlik olmadı. Etkinlik olmamasına karşın yeni akıllı telefon Almanya satış sitesinde ön siparişe açıldı.

Siparişin açılmasının ardından Samsung Galaxy M51 için ne bilgi varsa paylaşılmış oldu. Buna telefonun fiyatı da dahil edildi elbette. Hemen geçelim yeni telefon için bilgilerimize.

Samsung Galaxy M51 Tasarımı

Telefon tasarımı M serisini yansıtmaya devam ediyor. Samsung değişiklik yapma gereği duymamış. Bu tasarımın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sadece o beklenen tasarım değişikliğinin getirilmediğini M serisinin bir düzen içerisinde devam ettiğini gösteriyor.

Tasarımda arka kamera yine dikkat çekici. O geniş kamera alanı korunuyor ve bu alanda 4 kamera var. Tam dikdörtgen kameraya eşlik eden bir de parmak izi var. Birkaç modeldir arkada parmak izi kullanmak çok mantıklı geliyor. Birçok marka parmak izi sensörlerini yana taşıyor veya ekran altında entegre ediyor.

Samsung Galaxy M51

Yeni telefonda bu geçerli değil. Arkada kamera ve parmak izi kalmaya devam ediyor. Parmak izi sensörü tasarım için bir kriter mi bunu siz değerlendirin. Arka kapak üzerindeki yerleşimi bırakalım ve ekran tasarımına uzanalım.

Ekran önünde, tek bir kamera var. Ekrana gömülü kamera kullanılmakta. Bu devam ediyor. ve muhtemelen birkaç telefonda da devam edecek. Ama şunu söyleyelim ki uçtan uca bir ekran yok. alt kısımda ve üst kısımda hafif bir çerçeve var. Bu belli oluyor. Zaten kavisli bir ekran olmadığı sürece mini bir çerçeve alanı her zaman oluyor.

Samsung Galaxy M51

Samsung Galaxy M51 Ekran ve Özellikleri

Ekranı ilk sıraya alıp ilerlemiş olalım. Telefon orta iyi bir model olduğu için AMOLED kullanılacağını zaten biliyorduk. AMOLED ekranda 6.7 inç boyut var ve Infinity O ekran yapısı kullanılmakta. Tasarımda da söz etmiştik. Ekrana gömülü bir kamera. Full HD+ çözünürlük ekranda söyleyeceğimiz son şey olsun.

Teknik konuda bazı bilgiler sınırlı kaldı. Mesela işlemci kesin olarak öğrenilemedi. Verilen ipuçlarında işlemci olarak Snapdragon 730 kullanılacağı anlaşılıyor. Buna eş değer bir Exynos işlemci de kullanılabilir.

Samsung Galaxy M51

RAM kısmında tercih 6 GB miktarından yana yapıldı. Söylediğimiz gibi orta iyi segment için ideal olan ama uzun soluklu olmayan bir RAM miktarı. Depolama alanı bu denli bir RAM miktarı için 128 GB ve o da gayet yeterli bir miktar.

Kamerada ise 64 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP kurulumu arka kısımda dikkat çeken kamera kurulumu, 32 MP tek kamera ise önde dikkat çeken gömülü kamera olarak geliyor.

Samsung Galaxy M51

Asıl mevzuya gelelim. Telefonun içerisinde bulunan pil. Pil öyle bir pildi ki sızıntılarda bu en çok konuşulan madde oldu. Telefonun pili 6500 mAh olarak iddia ediliyordu. Resmi sayfada gördük ki pil kapasitesi daha yüksek 7000 mAh değerinde. Tabletlerde kullanılan pil kapasitesini yakalayan akıllı telefon, bu değer için çok düşük bir seviyede hızlı şarj sunuyor. Hızlı şarj sadece 25W.

İlginizi Çekebilir: Tüm Telefonlar

7000 mAh değerinde bir pilin 25W hızlı şarj ile hemen dolmayacağı kesin. Bu değerin yüksek tutulmamasının nedeni işlemci olabilir.

Belli başlı özellikleri bu şekilde olan Samsung Galaxy M51 akıllı telefonu için açıklanan fiyat Avrupa fiyatı. 360 Euroluk bir Avrupa fiyatı açıklandı ama bu Türkiye fiyatı için bir ölçüt değil. Avrupa satışları 11 Eylül’de başlıyor. Türkiye için durum net değil.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

En İyi Elektrikli Scooterlar 2020

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin...

Samsung 55RU7300 İncelemesi

Samsung 55RU7300 akıllı TV, Samsung'un fiyat performans ürünleri arasında yer alan bir televizyon modeli. Günümüz akıllı TV fiyatları düşünülecek olursa, özelliklerine göre...

Hi-LEVEL 43HL670 İncelemesi

Televizyon alacaksınız ama bunun çok pahalı, son model bir cihaz olmasını istemiyorsunuz. Bir yandan yeni teknolojileri az çok destekleyecek bir yandan da...

Apple Watch SE Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Apple bügün yeni nesil Apple Watch 6 serisinin yanı sıra daha uygun fiyatlı Watch SE'yi de tanıttı. Watch SE, Watch 5 serisi...

Apple, Yarın iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’ü Piyasaya Sürecek!

Apple, iOS 14 güncellemesini yarın 16 Eylül'de yani yarın, iPhone 6s ve üzeri sürümler için yayınlayacak. Bunun yanı sıra Apple, diğer işletim...