Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy Note 20, Exynos 992 İşlemci İle Güçlendirilebilir!

Samsung Galaxy Note 20, Exynos 992 İşlemci İle Güçlendirilebilir!

Samsung Galaxy Note 20, Yüksek Performanslı Exynos 992 İşlemciyle Gelebilir!

0

Birkaç ay önce Samsung, bölgeye bağlı olarak Qualcomm Snapdragon 865 ve Exynos 990 yonga setleriyle çalışan Galaxy S20 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü.

Bununla birlikte, şirket, aşırı ısınma ve zayıf pil ömrü de dahil olmak üzere, Exynos 990 yonga setiyle ile ilgili sorunlar nedeniyle birçok eleştiriyle karşılaştı. Böylece, şirket yaklaşmakta olan Galaxy Note 20 serisi için yonga setinin yükseltilmiş bir versiyonunu benimsemeye hazır görünüyor.

Söylentilere göre, Samsung Galaxy Note 20 serisi amiral gemisi akıllı telefonlar, geliştirilmiş bir Exynos 992 yonga seti ile güçlendirilecek. Bu yonga setinin son birkaç aydır çalışmalarda olduğu ve bunun 6nm işlem kullanılarak üretildiği bildiriliyor.

Yakında çıkacak olan Exynos 992 yonga setinin daha fazla enerji tasarrufuna sahip olması ve mevcut Exynos 990 yonga setine kıyasla, gelişmiş işleme performansı ile gelmesi bekleniyor. Performansın Snapdragon 865‘ten yüzde 1-3 daha yüksek olduğu tahmin ediliyor.

Samsung’un yeni Exynos 992 yonga setini benimsemesinin bir başka nedeni, Qualcomm Snapdragon 865+ yonga seti’nin piyasa tarihinin gecikmesi olabilir. Raporlara göre, devam eden COVID-19 krizleri nedeniyle SD865 + yonga seti gecikti. Bu nedenle bu işlemci, Galaxy Note 20 serisi için kullanılmayacak.

Samsung Galaxy Note 20’nin tahmini görünümü…

Son zamanlarda, Galaxy Note 20’nin iddia edilen bir görüntüsü, Samsung Rewards bölümü altında görüldü ve yaklaşan akıllı telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Telefonun ön taraftaki kamera için bir deliği bulunmadığından, bir ekran kamera sensörü içerebilir. Ayrıca fiziksel düğmeleri de yok gibi görünüyor. Ancak, sızıntının Galaxy Note 20 olduğu konusunda kesin bir onay bulunmuyor.

Samsung Galaxy Note Plus ise yakın zamanda, ünlü kıyaslama platformu Geekbench’te SM-N986U model numarasıyla tespit edildi. SD865 + yonga seti, 8GB RAM ve Android 10 işletim sistemine sahip olduğu ortaya çıktı. Telefon 985 puanlık tek çekirdekli test puanı kaydederken, çok çekirdekli testte 3.220 puan kazandı.

Önceki raporlara göre, Samsung bu yıl üç Galaxy Note modeli piyasaya sürecek – Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Plus ve Galaxy Note 20 Ultra. Akıllı telefonlarda 120Hz yenileme hızı, 16GB RAM ve 512GB dahili depolama alanı bulunabilir ve serideki en üst düzey model 5.000mAh pile sahip olabilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version