Hemen hemen her testten başarılı bir duruş sergileyen Galaxy Note 7 bu kez hayal kırıklığına uğrattı.

 Elektronik aletleri parçalara ayırarak, “onarılabilirlik” testi yapan iFixit, Samsung‘un kısa bir süre önce satışa çıkardığı yeni telefonu Galaxy Note 7′ye onarım konusunda zor anlar yaşattı.

note-7

Bunun yanında Note 7, Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarından daha yüksek bir puan aldığını da belirtmeliyiz. Bu yeni telefonun onarımında zorluk yaşamanın sebebi ise harici videolarının bulunmaması. Parçalarına ayırma işlemi sırasında göze çarpan alışılmışın dışında bir pil kablosu bulunması ve pili değiştirmenin zor olduğu ayrıca ön camı “ekranı bozmadan” değiştirmenin neredeyse imkansız olduğu oldu. Bu ve benzeri nedenler Galaxy Note 7‘nin 10 üzerinden 4 gibi kötü bir onarılabilirlik puanı aldığı açıklandı.

note 7 (3)

Note 7′nin Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘den yalnızca 1 puan yüksek almasının sebebi ise kablo yolu ve ekranı sökmek için şarj portunu değiştirmek zorunluluğunun olmamasıydı.

note 7 (2)

Satışa sunulduğu tarihten beri birçok teste tabi tutulan Galaxy Note 7 cihazı neredeyse hepsinden alnının akıyla çıkmayı başarmıştı. Fakat bu yeni testte zorlanmışa benziyor. Bir sürü testten iyi bir derece yapıp sadece bir testten sınıfta kalan Galaxy Note 7 yine de kullanıcılar tarafından yoğun ilgiye maruz kalmaya devam ediyor. Samsung firmasının amiral gemisi olan Galaxy Note 7 cihazı yalnızca bir testte geride kalması kötü bir telefon olduğu anlamına gelmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here