Samsung Galaxy Note 9 Donanım İncelemesi

Telefonun tanıtılmasının üzerinden henüz saatler geçmiş olmasına rağmen Rusya’daki bazı meraklılar Note 9‘u çoktan parçaladılar. Ayrıca Note 9 modelinin iç aksamını selefi Note 8 ile karşılaştırdılar.

Galaxy Note 9 bildiğiniz gibi daha büyük bir pil paketi ile geliyor. Ama yine de aynı hücre yoğunluğuna sahip. Samsung bir başka Note 7 fiyaskosu yaşamak istememiş diyebiliriz. Bu da yeni modelin pilinin Note 8‘lerden daha fazla yer kapladığını ve yine de ikisinin genel olarak çok benzer olduğunu gösteriyor.

Bu sihir daha büyük bir pile uyum sağlamak için Note 9‘daki diğer devreleri daraltarak başarıldı.

Samsung Galaxy Note 9 Donanım İncelemesi
Samsung Galaxy Note 9 İç Aksamı

Telefonun içindeki S Pen kılıfı bu sefer daha sağlam ve kırılma olasılığı daha düşük duruyor. USB Type-C portunun değiştirilmesi ise daha kolay olacak gibi görünüyor. Çünkü anakartın bunu yaparken çıkarılması gerekmiyor. Kartın kendisi Note 8‘lerden biraz daha küçükken hoparlör boyutu ise daha büyüktür. Teorik olarak bu durum daha iyi ve daha yüksek bir ses çıkarmasını sağlar.

Samsung Galaxy Note 9 Donanım İncelemesiSamsung Galaxy Note 9 Donanım İncelemesi
S Pen konum farkı (sol) – Ana kart farkı (sağ)

Note 9‘un iç yapısıyla ilgili en ilginç şey ısıyı dağıtmak için kullanılan büyük bakır levhadır. Günümüzde son teknoloji akıllı telefonlarda bakır borular yaygın olsa da bu plakanın büyüklüğü yeni cihazın işlemcisinin daha fazla ısıya dayanacağı anlamına gelir. Bu da diğer telefonlardan daha az ısınacağı ve haliyle daha uzun süreli kullanımlarda rakiplerinin performansının önüne geçeceği anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Note 9 Donanım İncelemesi
Note 8’in bakır borusu (solda) – Note 9’un büyük bakır levhası (sağda)

Genel olarak Galaxy Note 9 tasarımdaki benzerliğe rağmen aslında Note 8‘den çok farklı bir telefon. Onarılabilirlik durumu daha iyi ve daha kolay bir telefon hazırlanmış. Kavisli ekran ve kamera onarım için hala en zayıf nokta olsa da böyle bir donanım sanırım bu dezavantaja değer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here