Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Samsung bugün düzenlediği “Samsung Unpacked” etkinliğinde özellikleri ile göz dolduran Samsung Galaxy Note 9 amiral gemisini resmen tanıttı.

Tanıtım etkinliği Note 9 ile ilgili hazırlanan reklamların izletilmesi ile başladı. Daha sonrasında Note serisinin büyüklüğü ile ilgili alay edilen eski yorumlar ekranda gösterildi. İlerleyen süreçte benimsenen Note tasarımı hakkındaki yorumlar eleştirilerden sonra yayınlandı.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

İzletilen tüm bu videolardan sonra Samsung CEO’su DJ Koh sahneye çıktı. DJ Koh da videoları destekler nitelikte Note serisi hakkındaki yorumlarını yaptıktan sonra günümüz teknolojisi hakkında yorumlarını yaptı. AR, Yapay Zeka (AI) ve yeni teknolojileri kullanıcılara en iyi şekilde sunmak için çalıştıklarını söyledi. Bu teknolojik ifadeler hakkında yaptığı birkaç açıklamadan sonra DJ Koh sahnede Samsung cihazları arasında bu teknolojileri birbirleri ile bağlantılı olarak kullanmaya çalıştıklarını ve çok çaba gösterdiklerini anlattı.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri

Etkinliğe günümüz teknolojisi ve inovasyonlar ile ilgili açıklamalar ile başlandıktan sonra Samsung Galaxy Note 9 DJ Koh tarafından resmen tanıtıldı.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Güney Kore firmasının en yeni tablet-telefonunun Galaxy Note 8‘in yerini alacağı ve Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus‘ın üzerinde bir performansa sahip olacağı söylendi.

Samsung Galaxy Note 9‘u şimdiye kadar yapılmış en güçlü akıllı telefon olarak sundu. Telefonun ekranının ise Note serisinin en büyük ekranı olan bir 6,4 inç panele sahip olduğunu açıkladı.

Parmak izi tarayıcısı arkadaki çift kameraların altında kullanılmasını kolaylaştırmak için ortalanmış olarak sunuldu.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Depolama Alanı

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan reklamlarında ve tanıtımı sırasında da olduğu gibi 512GB kapasiteli dahili depolama alanının yanısıra Samsung Galaxy Note 9 ayrıca microSD kart desteği de sunuyor. Evet belki inanmayacaksınız ama bu destek sayesinde tamı tamına 512GB genişletilebilir hafıza imkanınız bulunuyor. Yani toplamda telefonunuzda 1 TB hafıza bulunabiliyor!

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Ekran

Samsung‘un bir telefona koyduğu en büyük amiral gemisi ekranı 6.4 inç ile Galaxy Note 8‘lerden sadece 0.1 inç daha büyük ve 1440x2960px çözünürlüğü Note 9 üzerinde paylaşıyor. Super AMOLED panel HDR10 uyumludur ve Her Zaman Açık Ekran özelliğini destekler.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Galaxy Note 9‘da ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı yok. Ancak arkaya yerleştirilmiş olanı çift kamera modülünün altında ve konum olarak daha iyi bir yere taşınmış.

Kamera

Kamera kurulumu çift diyafram (f / 1.5-2.4) ile 12MP ve f / 2.4 12MP telefoto sensörü ile Galaxy S9 Plus‘ın birebir aynısı. Ancak Note 9 kameraları hem optik olarak dengelendi hem de Samsung’un yeni Akıllı Kamera özelliği ile adeta cilalandı. Bu özellik sahneleri tespit edecek, renkleri optimize edecek ve gözlerini kapatan kişiler hakkında sizi uyaracak. Selfie kamera da 8MP f / 1.7 sensör seçilmiş yani S9 Plus ile aynı kalmıştır.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Telefon da Exynos 9810 Octa işlemci ve stereo hoparlörleri (nihayet) bünyesine dahil etmiş. Bu arada Galaxy Note 9 gibi S Pen de elbette IP68 su geçirmezlik derecesine sahiptir.

Samsung Galaxy Note 9 S Pen

 

Samsung, S Pen’in muhtemelen insanların Galaxy Note telefonlarını satın almasının en büyük sebebi olduğunu biliyor. Bu yüzden en yeni S Pen’i daha akıllı hale getirdiler.Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Note 9 akıllı telefonunun kalemi Bluetooth özellikli ilk S Pen‘dir ve kamera için uzaktan fotoğraf çekimi için düğmesine basmak yeterlidir. S Pen 10 metrelik bir menzile ve yaklaşık 30 dakika (veya 200 tıklama) bir pil gücüne sahiptir. Telefonun içindeki kılıfında sadece 40 saniye içinde yeniden şarj olur. S Pen artık üç tip basışı destekliyor; kısa basma, uzun basma ve çift basma.

Samsung yeni S Pen’i geliştiricilere açmak için bir SDK yayınlayacağını da açıkladı.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Samsung DeX

Samsung, Galaxy Note 9’da DeX’i de güncelledi. İlk önce bir DeX Dock’a ve fiziksel bir klavyeye ve fareye ihtiyacınız varken artık Galaxy Note 9 ile tek bir USB Type-C’den HDMI kablosu ile DeX moduna girebilirsiniz. DeX modunda Galaxy Note 9 tamamen işlevseldir ve klavye veya izleme paneli olarak kullanılabilir.

Daha büyük pilin güncel Quick Charge 2.0 hızlarında şarj edilebilir olması utanç verici. Yine de Galaxy Note 9 hızlı kablosuz şarj özelliğine sahip diyelim.

Temel model Galaxy Note 9 akıllı telefonu 6GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla geliyor ve eğer bu yeterli gözükmüyorsa microSD kart yuvasından telefonu her zaman genişletebilirsiniz. Son olarak telefonun versiyonları arasında 512 GB depolama ve 8 GB RAM içeren bir Galaxy Note 9 da bulunacağı açıklanmıştı.

Samsung Galaxy Note 9 Pil Kapasitesi

Tüm gün yeteceğine dair ciddi iddialarda bulunan Samsung yetkilileri hem telefonun reklam videolarında hem de tanıtım sırasında bu iddialarını sıklıkla tekrarladılar.

Samsung Galaxy Note 9 pil kapasitesi 4000 mAh olarak açıklandı.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 9 Renk Seçenekleri

Telefonun dört renk seçeneğine sahip olduğu açıklandı: Okyanus Mavisi, Lavanta Mor, Gece Yarısı Siyahı ve Metalik Bakır.

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 9 Fiyatı

128GB depolama alanına sahip (ve 6GB RAM) Galaxy Note 9 fiyatı 912 $ olarak belirlendi. 512GB depolama alanı (8GB RAM) fiyatı ise 1250 $ olacak.

Samsung Galaxy Note 9 Türkiye Fiyatı ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here