Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy On7 Pro (2017) Testlerde Göründü. Tüm Özellikler

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) Testlerde Göründü. Tüm Özellikler

-

Samsung akıllı telefonlarına eklenen yeni modeller sürekli olarak Samsung markasının ürün yelpazesini genişletmesini de sağlamaya başladı. Son olarak marka amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S8 akıllı telefonlarını ve Galaxy S8 Plus akıllı telefonlarını tanıttı. Yeni amiral gemisi modelleri üzerinde yapılan değişiklikler her ne kadar markanın bu serilerine ilgi gösterilmesini sağlamış olsa da Samsung’un bir yandan da diğer akıllı telefon serileri içinde geliştirmelere devam edeceği belirtiliyor. Bu noktada markanın son akıllı telefonlarından biri olacak olan Samsung Galaxy On7 Pro (2017) modeli de ortaya çıktı.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017)

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) Performans Testlerinde Ortaya Çıktı

Telefonların özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlayan detaylar performans yayınlanan performans testleri oldu. İlk olarak belli başlı özellikler yayınlanmış olsa da performans testleri doğruysa Samsung Galaxy On7 Pro (2017) modeli de oldukça iddialı bir seri olacak.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) Ekran Özellikleri

Ekran özellikleri konusunda ilk ortaya çıkan detay ekran boyutu oldu. Performans testlerinde yer alan detaylara göre Samsung Galaxy On7 Pro (2017) modelinde ekran boyutu olarak 5.7 inç ekran tercihi yapacak. Akıllı telefonlarında ekran boyutlarını giderek arttırmaya başlayan Samsung’un bu seride de ekran boyutunu arttırdığını görebiliyoruz.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017)

Daha önce kullanılan 5.4 inç serisine göre 0.3’lük bir artık söz konusu. Ekran çözünürlüğü olarak ise sunulacak olan değerin Full HD olması bekleniyor. Performans testinde de Full HD olarak gözüken ekran çözünürlük değeriyle beraber telefonun Super AMOLED ekranlara sahip olması da beklentiler arasında. Bunun dışında ekran kısmının daha fazla detayı belli değil.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) Teknik Özellikleri

Ekran kısmının dışında en çok merak edilen konu telefonun hangi işlemcileri kullanacağı. Samsung Galaxy On7 Pro (2017) serisi biraz daha giriş ve orta seviye arasında bir model. Bu nedenle akıllı telefonun işlemcisinin de Exynos ve Snapdragon olmayacağı aksine daha makul seviyelerde gösterilen MediaTek serilerinden olacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017)

Test listelerine göre MediaTek MT6757 işlemcilerine sahip olacak akıllı telefonun 8 çekirdek işlemcisinin 2.3 GHz değerinde hıza sahip olması da beklentiler arasında. Telefonun işlemci modeli konusunda daha düşük fiyatlı bir seri seçmesinin nedeni telefonun fiyatının aşağı çekilmesi olarak gösteriliyor. Bunun dışında teknik özellikler konusunda dikkat çeken başka bir detay ise Ram bellek miktarı.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017)

Toplamda 4 GB RAM bellek miktarına sahip olduğu gözlenen akıllı telefonun şaşırtıcı bir şekilde depolama alanı ise oldukça az bir değerde. Sadece 25 GB depolama alanı sunacağı gözlenen Samsung Galaxy On7 Pro (2017) akıllı telefonlarının bu değerinin yanlış olduğu düşüncesinin de hakim olduğunu belirtmek gerek. Sadece telefonların RAM bellek miktarına baktığımızda bile bu değerin yanlış olduğunu görüyoruz.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) Kamera Özellikleri

Teknik detaylardan hemen sonra netlik kazanan bir başka detay ise telefonun kamerası. Bir türlü çift kamera kullanımı yapmayan Samsung’un bu seride de tek arka kameraya yer vereceği düşünülüyor. Kamera özellikleri konusunda ise öncelikle yeni modelin 12 MP değerinde arka kameraya sahip olacağı iddiası var. Resim modunda 4K çekim yapabildiği gözlenen kameraların video modunda ise maksimum olarak 2K çekim yapabildiğini belirtelim.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017)

Arka kamera kısmında HDR çekim modu, yüz algılama, otomatik odaklama özelliği gibi birçok özelliği bulunacak. Ön kamera kısmında ise yine 12 MP seçimi yapılmış ve var olan tüm arka kamera özellikleri de ön kameraya dahil edilmiş durumda. Ayrıca ön kamerada selfie çekimleri için ekstra geniş açılı çekim modunun olacağı da performans testlerinde yer almış durumda.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) İşletim Sistemi

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) akıllı telefonları yeni seri işletim sistemiyle beraber gelecek. Android Nougat serisi ile kutudan çıkacak olan akıllı telefonların bundan sonrada bir süre güncellemeler alması fakat bu sürenin kısa tutulması bekleniyor. Yani diğer amiral gemisi modellerde olduğu gibi bu seride de Android sürüm güncellemeleri uzun süre alınmayacak. Belki bir ya da iki güncelleme almak mümkün olmayacak.

Samsung Galaxy On7 Pro (2017)

Samsung Galaxy On7 Pro (2017) Çıkış Tarihi

Performans testlerinin de ortaya çıkması durumunda artık telefonların kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor. Fakat çıkış tarihi konusunda net açıklamalar bulunmuyor. Kısa süre kalmış olsa da tanıtım için beklemek ve çıkış tarihinin bu şekilde netlik kazandığını görmek gerekecek. Bunun dışında seri için düşünülen fiyat aralığı konusunda da net bilgiler yok.

Ama akıllı telefonların içerisinde hem MediaTek işlemcilerin kullanılıyor olması hem de akıllı telefonun giriş seviyesi akıllı telefon modellerinden orta segment akıllı telefonlara geçmiş bir model olması telefonların çok yüksek fiyatlardan satışa çıkmayacağını gösteriyor. Yine de bu konuda yapılacak olan açıklamaları ve yine tanıtımı beklemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Honor ve AAPE 20i İçin Özel Sürüm Geliştirdi!

Honor, yeni 20i AAPE Özel Sürümünü açıkladı. AAPE markasıyla ortaklaşa oluşturulan akıllı telefon, Çin'de satışa sunulacak....

Redmi K30 Hi-Res Ses Sertifikası İle Geliyor!

Redmi K30 ve Redmi K30 5G yarın piyasaya sürülecek. Telefonlar, pili yalnızca 1 saatte şarj etmenizi sağlayan 30W hızlı şarj gibi bazı...

Samsung Galaxy A51 – Tasarım Detayları Ve Teknik Özellikleri

Samsung Vietnam, yeni Galaxy A serisi telefonunu duyurmak için 12 Aralık'ta bir etkinlik düzenleyecek. Lansman, yeni Galaxy A telefonun, üst orta konumda...

Huawei P40 İlk Görüntüleri Paylaşıldı

Huawei P40, Çinli akıllı telefon devi Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi olacak. Söz konusu akıllı telefonların nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda...

Vivo V17 – Fiyatı Ve Özellikleri

Vivo'nun yeni telefonu, V17, 159.03 x 74.17 x 8.54 mm ölçülerine ve 176 gram ağırlığa sahip. Çentiksiz ekran ve pop-up selfie kamera...