Ana Sayfa İpucu Samsung Galaxy S10'a Bildirim Işığı Nasıl Eklenir?

Samsung Galaxy S10’a Bildirim Işığı Nasıl Eklenir?

-

Galaxy S10 için üç bildirim ışığı çözümü sunacağız sizlere. Baştan söylemeliyim ki bu üç çözümün de dezavantajları var. Kilitli ekranlarda görünüm, pil tüketimi veya AoD(always on display) özellikleriyle uğraşmak gibi. Ancak ben bilirim ışığı olmadan yapamam diyenler için üç seçenekte işini iyi yapıyor.

Yeni Galaxy S10e, S10 ve S10+ için Samsung ultra ince bir üst çerçeveye ve “aktif alandaki delik” tasarımına sahip. Bununla birlikte birçok S10 alıcısını şaşırtması için, bu aynı zamanda bize Galaxy S9’daki şarj durumu veya cevapsız aramalar ve mesajlar hakkında bize görsel bildirimler için kullanılan LED ışığın da gittiği anlamına geliyordu.

Kabul edilirse, yüz tanıma işlemi yaptığınız zaman ekran ön kamera alanının etrafında hafif bir halka animasyonu olur ancak henüz bir bildirim amacı sunmuyor. Sonunda, Samsung bunu güncelleme ile diğer bildirimler için seçip kullanabilir ki bunu yapmayı düşünüp düşünmediklerini sorduk fakat bir yanıt alamadık.

Bununla birlikte, yaptığı deneysel Good Lock uygulamasını EdgeLighting+ eklentisi ile güncellemektir. Bundan önce sahipler, Play Store’daki Holey Light veya ARC Lighting uygulamalarını görsel bildirimler için geçici bir çözüm olarak kullanabilirler. Samsung eklentisi üçüncü taraf çözümlerden daha mı iyidir?

1) Holey Light

Tüm Galaxy S10 bildirim ışığı çözümlerinin orijinali, en işlevlisi gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Bu uygulama size en zengin seçeneği sunuyor ancak karşılığında da en ayrıntılı izinleri istiyor. Aslında, Holey Light uygulaması, Play Store’un ve bölümünün geliştiricisi olan Chainfire şöhretinin beta bölümünde, çözümün halen devam etmekte olduğu konusunda uyarıyor. Yine de, her zaman açık olan ekran ayarlarınızı tamamen geçersiz kılacak şekilde ayarlayabilir ve e uygulama bazında bildirim ışığı ayarlarına dalabilirsiniz.

Artıları

  • S10 Bildirim Işığınde en çok seçenek sunan uygulama
  • Reklam, takip ve uygulama için satın alma yok.

Eksileri

  • Garip arayüz
  • Yüklemesi yavaş ve birçok izin istiyor.

Holey Light

2)Arc Lighting

Kullanıcı dostu bir uygulama olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kolay bir arayüze sahip. Geliştirici, kullanabileceğiniz veya kullanamayacağınız bazı bildirim ışığı seçeneklerinin uygulamasını kasıtlı olarak çıkardı ve sizin temellere odaklanmanızı sağladı.

Artıları

  • Temiz, kullanımı kolay arayüz
  • İşe yarayan basit, kullanışlı seçenekler

Eksileri

  • En çekici görselleştirmeler önemli bir pil harcaması ile sonuçlanır
  • Ücretli tam sürüm

Good Lock

Samsung, deneysel Good Lock uygulamasını, EdgeLighting seçeneklerini güçlendiren EdgeLighting+ eklentisiyle güncelledi. Yeni özelliklerin başında S10e, S10 veya S10+ kameralarının önündeki kameralar etrafında OLED ekran animasyonu ile elde edilebilecek olan bildirim ışığı taklit ediliyor.

Artık kamera animasyon halkasını bildirimler için kullanabileceğimiz resmi bir seçeneğimiz olduğunu bilmek güzel. Eklentinin yeni Eclipse seçeneği, kameranın etrafındaki ekranı seçtiğiniz renklerde aydınlatabilir ve farklı bildirim sürelerini de seçebilirsiniz.

Bununla birlikte, Eclipse efekti, ekran kapalıyken çoğu zaman çalışmaz ve bildirim ışıklarının tüm amacını ortadan kaldırır. Ekran kapalıyken, zil sesi ve önemli bildirimleri yine de alabilirsiniz. Yalnızca gelen aramalar veya birkaç stok uygulama için geçerlidir. En yaygın sohbet ve sosyal ağ bildirimleri ne yazık ki dahil değil. “E ne anladım o işten” dediğinizi duyar gibiyiz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bugün Koronavirüse 1.003 Kişi Yakalandı, 1.493 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 10 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.003 kişinin COVID-19 testinin...

Galaxy Buds Live Gerçek Görüntüleri ve Renk Seçenekleri

Galaxy Buds Live isimli bir kablosuz kulaklık geleceği neredeyse kesindi. Hatta Galaxy Buds serisine farklı bir tasarım kazandıracağı da söylenen bu kulaklık...

Performans Canavarı Yeni Tablet Galaxy Tab S7 Plus Sızdı

Samsung yakın zamanda çıkartma yapacak. Kulaklık, akıllı telefon, akıllı saat tanıtacak olan markanın şimdi Galaxy Tab S7 Plus isimli yeni amiral gemisi...

İşte Yeni Galaxy Fit Akıllı Bileklik

Unpacked 2020 etkinliği için çok çok az bir süre kaldı. Etkinlik 5 Ağustos tarihinde ama Samsung'un bazı teknolojileri için bu süreyi beklemeyeceği...

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...